Indykpol AZS Olsztyn podtrzymuje passę i wygrywa z Effectorem Kielce

2016-11-07 19:43:02(ost. akt: 2016-11-08 10:37:29)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Po dobrej grze, siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn udało się pewnie pokonać ekipę Effectora Kielce 3:0. MVP spotkania został Wojciech Włodarczyk.

Pierwszy set wyraźnie lepiej rozpoczęli olsztyńscy siatkarze. Po zaledwie kilku minutach prowadząc już 4:1. Jednak z każdą kolejną akcją, zawodnicy Effectora zyskiwali na pewności i krok po kroku odrabiając straty. Kluczowy dla seta był moment, w którym przy zaledwie dwóch punktach przewagi, podopieczni Andrei Gardiniego potrafili przełamać dobrą passę kielczan. Dzięki skuteczności w ataku i wykorzystaniu błędów przeciwników udało im się odskoczyć na 24:20. O losach seta przesądził błąd serwisowy Petera Wohlfahrtstattera.

Początek drugiej odsłony stał pod znakiem walki punkt za punkt. Oba zespoły na zmianę zdobywały zaledwie punktową przewagę. Mocnym punktem olsztynian był Jan Hadrava, którzy raz za razem swoimi atakami nękał przeciwników. Przy stanie 8:10 dla Effectora, trener Gardini poprosił o przerwę, po której udało się doprowadzić do wyrównania 13:13. Wyrównaną grę przerwał dopiero Jan Hadrava, który swoim atakiem wyprowadził olsztynian na dwupunktową przewagę (21:19). Od tego momentu nasi siatkarze kontrolowali sytuację na boisku i nie oddali już prowadzenia, wygrywając seta 25:23.

Dziesięciominutowa przerwa nie zmieniła oblicza gry. Podobnie jak w drugim secie, obserwowaliśmy wymianę punkt za punkt. Gdy kielczanom udało się odskoczyć na dwa oczka (9:11) o przerwę poprosił trener Gardini. Pozwoliło to na wyrównanie i ustabilizowanie gry. Dwupunktową przewagę olsztyńskim siatkarzom udało się wypracować dopiero przy wyniku 18:16, gdy po raz kolejny silnym atakiem popisał się Jan Hadrava. Od tego momentu zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn już w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Losy seta i całego spotkania przypieczętował Jakub Wachnik, który zepsuł piłkę setową. Tym samym olsztyńscy siatkarze wygrali tego seta 25:20, a cały mecz 3:0. MVP spotkania wybrany został Wojciech Włodarczyk.

Zdjęcia i filmy z poniedziałkowego spotkania, znajdziecie między innymi na naszym koncie na Instagramie:

Najbliższe spotkanie Indykpol AZS Olsztyn rozegra już w najbliższą sobotę (12 listopada), na wyjeździe z MKS Będzin. Początek o godzinie 20:00.