Grand Slam Olsztyn 2016: Drugi dzień za nami. Kto awansował? [RELACJA]

2016-06-15 07:12:00 (ost. akt: 2016-06-15 18:09:54)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Turniejem kwalifikacyjnym pań rozpoczął się Grand Slam Olsztyn 2016. Nad jeziorem Ukiel, gdzie trwają mecze, są kibice z Polski, z Rosji i Litwy. Dzisiaj zmagania rozpoczęli panowie, a wieczorem na scenie odbędzie się pierwszy koncert.


WTOREK
Pogoda w pierwszym dniu turnieju sprzyjała zarówno kibicom, jak i zawodnikom: w południe termometry wskazywały 24 stopnie. Dopisali też kibice, i to nie tylko z Polski. — Przyjechałem z żoną Tatianą z obwodu kaliningradzkiego — powiedział nam Sergiej. — Olsztyn to piękne miasto i idealne miejsce na rozegranie takiego turnieju.

W czasie, kiedy na boiskach numer 2 i 3 z trybuną na 700 miejsc o miejsce w turnieju głównym walczyły 22 kobiece duety, na boiskach treningowych sparingi rozgrywali panowie. Wśród nich m.in. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, czyli brązowi medaliści mistrzostw Europy, którzy, podobnie dwie inne polskie pary, w sierpniu pojadą na olimpiadę do Rio.

— Kwalifikacja olimpijska daje nam dodatkowy spokój przed turniejem w Olsztynie, jednak dalej robimy swoje, czyli skupiamy się z Grześkiem na każdym kolejnym meczu — powiedział nam po treningu Mariusz Prudel. I dodał: — O igrzyskach też jeszcze nie myślimy, bo do ich rozpoczęcia zostały prawie dwa miesiące. Do Olsztyna przyjechaliśmy w poniedziałek wieczorem, są z nami najbliżsi, więc na pewno znajdziemy czas, by spędzić wspólne chwile nad jeziorem Ukiel.

A ci, którzy odwiedzą plażę miejską, na nudę nie będą narzekać. Przed hotelem Omega dzieci mogą poszaleć w parku rozrywki Nibylandia, jest też wodny plac zabaw przy kapitanacie, nasza redakcja przeprowadziła wczoraj grę terenową, chętni popłynęli łodzią wiosłowo-żaglową, dla dzieci organizatorzy przygotowali też animacje.

Dzisiaj panie rozpoczną zmagania w turnieju głównym, a panowie powalczą w kwalifikacjach (od godz. 8). Wśród atrakcji towarzyszących znajdą się m.in. losowanie uczestników XXII Turnieju Kinder + Sport (godz. 12, kapitanat), wodny plac zabaw i rejsy łodzią.

O godz. 14 zapraszamy do stoiska „Gazety Olsztyńskiej” przy stadionie głównym, gdzie będzie można porozmawiać z naszymi dziennikarzami. O godz. 18.15 na scenie niedaleko boisk numer 2 i 3 rozpoczną się zajęcia zumby z Beatą Niemczyk. Od godz. 19 pierwsze w tym roku treningi dla dzieci Kinder + Sport Kid’s Camp poprowadzi „Igła”, Krzysztof Ignaczak, były libero reprezentacji Polski w halowej siatkówce. Na koniec znowu przeniesiemy się na scenę, gdzie o godz. 20 wystąpi zespół Shantaż z Olsztyna.

Mateusz Przyborowski


Turniejem kwalifikacyjnym pań rozpoczął się Grand Slam Olsztyn 2016. Nad jeziorem Ukiel, gdzie trwają mecze, są kibice z Polski, z Rosji i Litwy.

>>>Grand Slam 2016 w Olsztynie! Dzień pierwszy: Kwalifikacje kobiet [RELACJA NA ŻYWO]2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5