Warmia Mazury Grand Slam 2016. Sprawdź, jak dojechać i gdzie zaparkować!

2016-06-13 19:29:09(ost. akt: 2016-06-14 10:49:29)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Boiska skończone, a pierwsze drużyny zameldowały się w hotelu. Wszystko jest już przygotowane przed świętem plażowej piłki siatkowej. We wtorek turniejem kwalifikacyjnym pań rozpoczyna się Warmia Mazury Grand Slam 2016. Zawody potrwają do niedzieli. Zapowiada się bardzo ciekawie i to nie tylko w kwestii sportowej, przyjedzie m.in. Krzysztof Ignaczak i zespół Akcent.
W poniedziałek odbyła się ostatnia konferencja przed rozpoczęciem zawodów Warmia Mazury Grand Slam 2016. Mimo że za dwa miesiące rozpocznie się olimpiada w Rio, w Olsztynie zabłysną siatkarskie gwiazdy z czołówki rankingowej. Wśród nich trzy najlepsze pary kobiece w rankingu olimpijskim: Larissa/Talita i Agatha/Barbara z Brazylii oraz Ludwig/Walkenhorst z Niemiec, a także dwie najlepsze pary wśród mężczyzn — Brazylijczycy Alison/Bruno Schmidt i Pedro Solberg/Evandro.

- Chciałbym serdecznie podziękować Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, regionowi i miastu za organizację tego wydarzenia. Jak zawsze w Polsce turniej jest przygotowany bardzo dobrze, obiekty również, nie ma do czego się przyczepić. Otoczenie jest przepiękne, to jezioro w pobliżu dodaje uroku miejscu, a ludzie są dla nas niezwykle mili. Teraz już pozostaje czekać na rywalizację sportową - powiedział Dirk Decher, Delegat Techniczny FIVB.

Według listy startowej, na boisku zaprezentują się siatkarki i siatkarze z 28 krajów. Oprócz już wspomnianych m.in. z Argentyny, Chin, RPA i Izraela (po jednej parze), Czech, Hiszpanii, Włoch, Rosji, Holandii i Szwajcarii. Przypomnijmy, że w puli nagród jest 800 tys. dolarów (po 400 tys. dla panów i pań) i dodajmy, że w turnieju wystąpi też 15 polskich duetów — sześć kobiecych i dziewięć męskich, w tym trzy z kwalifikacją olimpijską: Monika Brzostek/Kinga Kołosińska, Piotr Kantor/Bartosz Łosiak i Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel.


Prezydentowi Olsztyna, przyśniły się dwa medale dla polskich par. — Czekamy na mecze, na publiczność — tę olsztyńską i tę, która przyjedzie z całej Polski i całego świata — mówi Piotr Grzymowicz. — Poziom sportowy gwarantowany, organizacyjny również. CRS Ukiel to piękny obiekt, co widać po różnych wydarzeniach, które odbywają się nad naszym jeziorem.

Marszałek Gustaw Marek Brzezin również jest przygotowany do kibicowania. — Ta impreza ma duży wymiar sportowy, ale także społeczny, rekreacyjny i promocyjny. Przyjedzie do nas kilkadziesiąt tysięcy kibiców i turystów, którzy zobaczą walory Warmii i Mazur — stwierdza Gustaw Marek Brzezin.

Paweł Papke, członek zarządu PZPS: — W ubiegłym roku turniej odbył się w Olsztynie po raz pierwszy, zebraliśmy dużo doświadczeń i po małych nad tegoroczną edycją jestem przekonany, że od strony organizacyjnej i promocyjnej te zawody będą takie, jak sobie wymarzyliśmy, czyli perfekcyjnie. Boimy się tylko o to, by pogoda nie sprawiła nam psikusa, dlatego też zapraszam kibiców i turystów na Grand Slam do Olsztyna!


Wszelkie informacje, harmonogramy i informacje znajdziecie także na stronie GrandSlam.pzps.pl

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gb #2011323 | 37.47.*.* 15 cze 2016 17:00

  A na trybunach tłumy. Całe 35 osób!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Bdb #2010604 | 5.172.*.* 14 cze 2016 11:49

  Instrukcja parkowania po olsztyńsku : podjedz pod same wejście, zablokuj odpowiednio chodnik, postaraj się przy okazji rozjechac trochę trawy, a wysiadajac nie zapomnij o groźnym wyrazie twarzy najlepiej gbura

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. Wiatrak #2010507 | 79.185.*.* 14 cze 2016 09:07

  Dobrze, że rusza we wtorek, a nie dzisiaj. Bo już się bałem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Czy to ten sam #2010458 | 83.9.*.* 14 cze 2016 07:40

  znajomy co w zeszłym roku dostał plażę miejską w dzierżawę bez przetargu i będzie za wejście na te zawody pobierał od mieszkańców opłaty?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 5. Do Stomilowiec #2010443 | 81.190.*.* 14 cze 2016 06:43

  Ja tam wolę siatkówkę plażową. Preferuję popatrzeć jak kobietki grają na piasku w siatkówkę niż na spoconych facetów latających po upadającym stadionie. Pozdrawiam!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)