Turniej Dzikich Drużyn: Nikt nie podda się bez walki

2016-06-06 19:20:17(ost. akt: 2016-06-06 17:13:07)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Losowanie do Turnieju Dzikich Drużyn odbędzie się jutro (8 czerwca) w studio GO TV, co oznacza, że na zgłoszenia drużyn czekamy do dzisiaj włącznie. Zdaniem Adama Łopatko takie zawody to okazja dla trenerów, żeby wyłapać piłkarskie talenty.
Zespoły, które wezmą udział w Turnieju Dzikich Drużyn, przyznają, że nie mogą się już doczekać francuskiego Euro, ale też szybko dodają, że w pierwszej kolejności skupiają się na przygotowaniach do naszych rozgrywek, które już w sobotę odbędą się w Kortowie. Potwierdza to Marcin Rykowski, trener MKS Olimpia Olsztynek w kategorii 2005 i młodsi. Młodzi piłkarze grali już w naszym turnieju, ale pod wodzą pana Marcina zagrają pierwszy raz. Trener przejął drużynę zimą.

— Mamy zajęcia dwa razy w tygodniu i muszę powiedzieć z ręką na sercu, że nasi piłkarze coraz lepiej sobie radzą. Przyjeżdżamy na wasz turniej przede wszystkim z nastawieniem na dobrą zabawę, a jeśli będzie jakiś sukces, to radość będzie tym większa — mówi Marcin Rykowski. — Przede wszystkim liczy się zabawa i integracja z innymi zawodnikami, chłopcy są w takim wieku, że powinni się jeszcze bawić sportem.

Do rozgrywek przygotowuje się też zespół Pikaczuły, który wystąpi w kategorii 1997. — W ubiegłym roku pod inną nazwą udało nam się zająć trzecie miejsce i na pewno tym razem nie chcemy wypaść gorzej — mówi Grzegorz Goliaszewski, kapitan zespołu.

Przypomnijmy, jedną z głównych nagród będą karnety na mecze Stomilu przy al. Piłsudskiego w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017. — Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” to doskonała okazja dla trenerów grup młodzieżowych, by wyłapać piłkarskie talenty — stwierdza Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn. — W każdej edycji gra tam wiele dzieciaków z potencjałem. Poza tym będzie można zobaczyć prawdziwą rywalizację, prawdziwe emocje i ambicje, które nie potrzebują pieniędzy. Na pewno ten turniej to także doskonała okazja dla piłkarzy, żeby sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności.

Tradycyjnie już opiekę medyczną zapewni nam Grupa Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie, a obsługę sędziowską Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Patronat honorowy objął marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Naszymi partnerami są: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, posłanka Anna Wasilewska i Henryk Kamiński.

Mateusz Przyborowski