Finałowa walka o prestiż i czek. Wojewódzki Puchar Polski

2016-05-25 09:21:32(ost. akt: 2016-05-25 09:22:23)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Rominta Gołdap i Tęcza Biskupiec powalczą w czwartek w Lidzbarku Warmińskim o Wojewódzki Puchar Polski. Stawką meczu jest historyczny sukces i 30 tysięcy zł. — Jesteśmy zmobilizowani — mówi Wojciech Jałoszewski, trener Tęczy.
Mecz w Lidzbarku Warmińskim (godz. 15) to święto piłki nożnej na Warmii i Mazurach oraz zwieńczenie pięknych rozgrywek o Puchar Polski, w których nawet maluczki ma szansę ograć wielkiego faworyta. Tak się zdarza często na całym świecie, tak było u nas w poprzednim roku, kiedy Olimpia Olsztynek po pasjonującym meczu i rzutach karnych pokonała faworyzowany Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie.

Jak będzie teraz? Realnie patrząc, wyżej stoją akcje Rominty Gołdap, która prezentuje dużą jakość i ma doświadczenie z bojów w III lidze. Ale też swoje atuty i aspiracje ma Tęcza Biskupiec. Jedno jest pewne: dla obu klubów zdobycie Wojewódzkiego Pucharu Polski byłoby historycznym wydarzeniem.

Czwartkowy mecz poprowadzi doświadczony I-ligowy sędzia z Olsztyna Marcin Szczerbowicz. — Po spotkaniu zwycięzca wzniesie w górę Puchar Polski i ufundowany przez PZPN czek na 30 tys. złotych — informuje Marek Łukiewski, dyrektor biura Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. — Dodatkową ciekawostkę stanowi fakt, że na zgodny wniosek obu klubów zarząd WMZPN anulował kartki, więc trenerzy będą mieli do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. W poprzednim sezonie z takim wniosek wystąpiła Olimpia, ale zgody nie udzielił Finishparkiet, teraz wszystko poszło zgodne z duchem fair play. A to jest ważne przede wszystkim dla samych zawodników, bo dla wielu z nich taki mecz zdarza się raz w życiu — dodaje Marek Łukiewski.

zib


***

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. asd #2004011 | 83.3.*.* 3 cze 2016 14:43

  jakos nie było nigdzie ogłoszeń, ze miasto organizuje wyjazd, ze można się zapisać itp...zrobili tylko dla siebie....cóż są równi i równiejsi....a można było zrobic fajna ekipe młodzieży na ten wyjazd

  odpowiedz na ten komentarz

 2. czonsi #1999661 | 94.254.*.* 26 maj 2016 10:26

  Gdzies bedzie transmisja?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Tylko Tęcza #1999258 | 92.60.*.* 25 maj 2016 12:32

  Ponad 30 lat na to czekałem. Tęcza w finale WPP! Trzeba jechać i kibicować naszym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz