Remis w Olecku? Jeśli tak, Mazur się ucieszy

2016-05-20 10:40:18(ost. akt: 2016-05-20 08:42:21)
W pierwszej rundzie Grunwald u siebie pokonał Tęczę 1:0 po golu z rzutu karnego

W pierwszej rundzie Grunwald u siebie pokonał Tęczę 1:0 po golu z rzutu karnego

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W grupie 1 na czoło wysuwa się jutrzejszy mecz w Olecku, gdzie Czarni chcą powstrzymać lidera. W grupie 2 powinno być... nudno.
Prowadzące w grupie 1 Orlęta przed tygodniem niespodziewanie zgubiły punkty z Pojezierzem Prostki (2:2 w Reszlu) i był to już piąty remis lidera w ósmym meczu wiosny. A że Czarni zanotowali w tym roku już cztery remisy (w tym trzy u siebie), więc wiadomo, na co się zanosi w sobotnim spotkaniu tych drużyn. — Remis? Być może. No, ale my na pewno nie odpuścimy i będziemy starali się wygrać — mówi Józef Wasilewski, prezes Czarnych Olecko. — Tylko, że to jest piłka, więc różnie może być. Na razie jakoś mało mamy szczęścia w tej rundzie: na przykład z Victorią straciliśmy gola chyba w 95. minucie... Jeżeli szczęście się uśmiechnie choć troszeczkę, to powinno być dobrze. Ja przynajmniej jestem pełen optymizmu. A że nasze pojedynki z Orlętami to są przeważnie mecze walki, gdzie nikt nogi nie odstawia, więc myślę, że nasi kibice mogą obejrzeć ciekawe widowisko. Wynik jest sprawą otwartą, a ja liczę przede wszystkim na to, że chłopaki będą walczyć i dadzą z siebie wszystko — kończy prezes Wasilewski. A na pomyślne wieści z Olecka liczą pewnie w Piszu, bo Mazur — który tym razem podejmuje kopciuszka z Lidzbarka Warmińskiego — nadal nie rezygnuje z walki o awans. Inna sprawa, że wicelider ostatnio sam poszkapił sprawę, przegrywając w Węgorzewie...

• 26. kolejka. Grupa 1, sobota: Fala Warpuny — Wilczek Wilkowo (g. 16), Czarni Olecko — Orlęta Rema Reszel, Mazur Pisz — Polonia Lidzbark Warmiński, Danpol Knopin — Vęgoria Węgorzewo, SKS Novum Szczytno — Łyna Sępopol (wszystkie o 17); niedziela: Start Kruklanki — Błękitni Pasym, Pojezierze Prostki — Granica Bezledy (oba 16), Cresovia Górowo Iławeckie — Victoria Bartoszyce (17).

W grupie 2 tym razem nie zanosi się na jakieś nagłe zwroty sytuacji, bo lider z Rybna podejmuje outsidera z Gietrzwałdu, więc zachowanie czteropunktowej przewagi nad Kormoranem Zwierzewo niemal graniczy z pewnością.
Grupa 2, sobota: Delfin Rybno — GKS Gietrzwałd/Unieszewo, Polonia Iłowo — Kormoran Zwierzewo, Grunwald Gierzwałd — Syrena Młynary (wszystkie o 16), Wel Lidzbark Welski — Warmia Olsztyn, Czarni Rudzienice — Start Nidzica (oba 17); niedziela: Żuraw Godkowo — Ewingi Zalewo (14), Czajkowski Radomniak Radomno — GKS Stawiguda (15), Tęcza Miłomłyn — Fortuna Gągławki (17).

pes