Okręgówka też rusza do boju

2016-03-25 17:00:29(ost. akt: 2016-03-25 10:19:26)
Piłkarze z Reszla zdecydowanie zmierzają do IV ligi

Piłkarze z Reszla zdecydowanie zmierzają do IV ligi

Autor zdjęcia: orleta.reszel.net

Kibice mogą odetchnąć z ulgą: ponad cztery miesiące „postu” dobiegają końca. Na Wielki Piątek wyznaczyli sobie powrót na boiska piłkarze okręgówki.
Trzynaście kolejek do końca sezonu to aż 39 punktów do zdobycia, więc nawet taka pokaźna przewaga, jak osiem oczek zapasu liderujących w grupie 1 Orląt Rema oznacza jedno: walka o awans do IV ligi jeszcze się nie zakończyła. Z czego doskonale zdają sobie sprawę sami reszelanie.

— Sytuacja nadal jest otwarta, choć nie ukrywamy, że interesuje nas awans i zrobimy wszystko, żeby go wywalczyć — podkreśla Andrzej Adamiak, obrońca Orląt Rema, a nieformalnie także... sekretarz klubu. — Ale — jak powiedział nasz trener Łukasz Pyrzak — dla nas najważniejszy w danym momencie jest każdy kolejny rywal, punktowanie z meczu na mecz i solidna gra, a nie wyznaczanie sobie jakichś daleko idących planów — dodaje piłkarz Orląt, które na dzień dobry podejmą ósmą w tabeli Granicę Bezledy (dzisiaj o godz. 15.30).

— Nie będzie to łatwy mecz, a Bezledy to rywal mocniejszy z przodu niż w tyłach. Tyle lat gramy w jednej lidze i znamy się na tyle dobrze, żeby wiedzieć, że na pewno pomogłaby nam szybko strzelona bramka. Czeka nas ciężki bój na ciężkim boisku — mówi Andrzej Adamiak. Lider przystępuje do rundy wiosennej praktycznie w niezmienionym składzie: do zespołu dołączyli tylko trzej juniorzy i młodzieżowiec z Warmii Olsztyn Hubert Leszczenko (wychowanek Orkana Sątopy Samulewo).

Na inaugurację ciekawie zapowiada się zwłaszcza mecz w Olecku, gdzie trzeci w tabeli Czarni podejmą piątą Cresovię. Rewelacyjny beniaminek z Górowa Iławeckiego przez jakiś czas był nawet liderem gr. 1.

Natomiast w grupie 2 na razie prowadzi Tęcza Miłomłyn (trener Paweł Oliwa), która jednak raz, że ma mniejszą przewagę niż Orlęta w gr. 1, a dwa... — Na wiosnę jakoś zawsze ciężej nam idzie. W porównaniu z jesienią zdobywamy o połowę punktów mniej, ale mam nadzieję, że teraz będzie inaczej — mówi wiceprezes klubu Leszek Piekut. — Nie mamy mocnego parcia na awans, choć wiadomo: gramy o mistrzostwo. I zobaczymy, co przyniesie nam czas.

Zaczynamy derbami powiatu z Grunwaldem, który wyjątkowo nam nie leży. Zapowiada się, że będzie ciekawie, mimo że między nami jest przepaść w tabeli — kończy prezes Piekut. Z innych spotkań na pierwszy plan wysuwa się chyba pojedynek w Nidzicy, gdzie drugi w tabeli Start podejmie Warmię Olsztyn.

pes

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ha ha #1962351 | 176.97.*.* 26 mar 2016 20:15

    Terlik...parówa

    odpowiedz na ten komentarz

  2. ssss #1962122 | 82.160.*.* 26 mar 2016 13:06

    ale biedaki

    odpowiedz na ten komentarz