To się nazywa dobrze zacząć

2016-02-08 06:49:00(ost. akt: 2016-02-08 07:53:34)
Goście mieli ciężkie życie z obroną Warmii Traveland,

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Nasi pierwszoligowcy udanie zaczęli drugą rundę — Warmia Traveland wzięła w Uranii srogi rewanż na ekipie z Poznania, a o cenne zwycięstwo w Lesznie postarali się elblążanie.
Olsztynianie odnieśli w sobotę już 13. z rzędu zwycięstwo! Tym samym ekipa Giennadija Kamielina zrewanżowała się rywalom z Poznania za przegraną na inaugurację sezonu, która nadal pozostaje jedyną wpadką zdecydowanego lidera grupy A I ligi.

Co prawda poznański zespół jest daleko za ligową czołówką, ale przed sobotnim meczem było trochę obaw. Przede wszystkim dlatego, że Warmia nie rozegrała podczas przerwy w rozgrywkach żadnego sparingu. I być może właśnie ten „głód piłki” sprawił, że gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem. Rozkręcali się z minuty na minutę, a rywalom pozostawało jedynie patrzeć na poczynania olsztynian. A ci szybko pokazali, kto tego dnia rządzi na parkiecie. Po siedmiu minutach było 5:1, do przerwy 16:10, a po zmianie stron przewaga gospodarzy nadal rosła. Ostatecznie skończyło się na efektownym, aż 15-bramkowym zwycięstwie.

— Chcieliśmy zagrać lepiej niż w pierwszej rundzie i uniknąć błędów, które popełnialiśmy w pierwszym spotkaniu. Na początku było jeszcze trochę trudno, ale z upływem czasu zaczęliśmy kontrolować to, co działo się na boisku. Zawodnicy grali to, co powinni byli zagrać. Byli bardzo dobrze przygotowani. Nie miałem do ich postawy żadnych uwag — powiedział po meczu Giennadij Kamielin, szkoleniowiec Warmii Traveland.