Roćko zdobędzie medal?

2015-06-26 10:06:48 (ost. akt: 2015-06-26 09:08:06)
Bazą mistrzostw Polski w maratonie będzie oddane niedawno do użytku Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel.

Bazą mistrzostw Polski w maratonie będzie oddane niedawno do użytku Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel.

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia największej tegorocznej imprezy na jeziorze Krzywym. 11 lipca rozpoczną się tam międzynarodowe mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym.
Bazą mistrzostw będzie oddane niedawno do użytku Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel. Niedawno w jego kapitanacie odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca to ważne wydarzenie sportowe, m.in. zaprezentowano film promujący olsztyńskie kajakarstwo oraz akwen i jego nowoczesną infrastrukturę.

Jednym z uczestników konferencji był Adam Seroczyński, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Kajakowego, a zarazem trener Plastex KSC Olsztyn. Seroczyński miał przy sobie medal olimpijski, który zdobył w Sydney w 2000 r.

Demonstrując go zebranym, stwierdził: — To było zwieńczenie mojej sportowej kariery, ale pierwszy medal mistrzostw Polski zdobyłem właśnie w maratonie. Udział w takich zawodach dla młodych kajakarzy może więc być początkiem sukcesów na dystansach olimpijskich — zauważył.

Na koniec olsztyński medalista olimpijski poinformował, że w najbliższych mistrzostwach Polski największe nadzieje na sukces wiąże ze startem Adama Roćko, który jako jedyny specjalizuje się w pływaniu na długich dystansach. Niewiele ustępuje mu o dziesięć lat młodszy Wojciech Suwiński, z którym Roćko zdobył w poprzednich mistrzostwach kraju brązowy medal w dwójkach.

Natomiast prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz nie krył satysfakcji z powrotu kajakarzy-maratończyków do stolicy Warmii i Mazur. — Bardzo się cieszę, że po dziesięciu latach przerwy impreza ta wraca na nasze jezioro. Wraca, ale w zupełnie innych realiach jeżeli chodzi o infrastrukturę. Gdy prezes klubu Janusz Milewski wystąpił o organizację mistrzostw, to argumentował to nie tylko wysokim poziom zawodników swego klubu, ale i nowoczesnym zapleczem. Na pewno dla miasta i naszego Centrum Ukiel regaty będą miały duże znaczenie promocyjne.

Lech Janka

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.