Wiktor woli Neymara, a tata Bońka i Maradonę

2015-06-01 08:52:20(ost. akt: 2015-06-01 12:52:46)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Już sobotę ruszy V Turniej Dzikich Drużyn ,,Gazety Olsztyńskiej". Czy wśród naszych zawodników będzie nowy Neymar, a może Maradona? Przekonamy się już 6 czerwca.
Nasz dziki turniej już w najbliższą sobotę. Emocji, oczywiście równie dzikich jak sam turniej, na pewno nie zabraknie. W piątek mieliśmy ich przedsmak, bo na zorganizowanym w budynku Gimnazjum nr 3 i XI Liceum Ogólnokształcącego losowaniu — tak jak w przypadku najlepszych standardów transmitowanym na żywo w internecie — poznaliśmy skład grup w poszczególnych kategoriach. Wiemy, że w kategorii „2001 i młodsi” dojdzie do bratobójczego pojedynku, bo w grupie A zmierzą się ze sobą dwie drużyny Orłów Biesal, a z kolei w kategorii „1996 i młodsi” będzie gorąco, czyli drużyna Lejem Bimber, powalczy z ekipą Denaturat Boys.

Podczas losowania spotkaliśmy Wiktora Stańczyka, piłkarza z drużyny FC Kormoran, któremu towarzyszył tata i zarazem opiekun drużyny pan Robert. Wiktora czekają w sobotę podwójne emocje. Nie dość, że sam po raz drugi zagra w naszym turnieju, to wieczorem jego piłkarski idol powalczy o puchar Ligi Mistrzów. O kogo chodzi? — O Neymara — mówi młody piłkarz. — Uwielbiam patrzeć, jak gra.

Czy tata podziela jego opinię? — Neymar jest bardzo dobry, ale wolę idoli ze swoich lat: Bońka i Latę — mówi Robert Stańczyk i dodaje ze śmiechem. — Oczywiście jako piłkarzy, nie jako działaczy. No i Maradonę, ten to kręcił wszystkimi, jak chciał.

W sobotę startujemy o godz. 9 w Kortowie. Przypominamy, że o bezpieczeństwo zawodników zadba Grupa Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie, natomiast sprawiedliwy przebieg spotkań zapewnią sędziowie z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Sponsorem nagród jest firma R-GOL. Wspiera nas także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

łw


Tabele Drużyn

KATEGORIA 1996 i młodsi

Grupa A

1. Denaturat Boys
2. Lipa Olsztyn
3. Orły Biesal
4. Lejem bimber
5. Warmia Braniewo

Grupa B
1. Energetyk Olsztyn
2. GKS Bartążek
3. Pikieterzy
4. Olsztyn
5. Podwórkowcy


KATEGORIA 2004 i młodsi
Grupa A
1. GKS Gietrzwałd 2
2. Orły FC
3. Buks Barczewo
4. SP 3

Grupa B
1. LeoCenter
2. Faworyci
3. SP Janowiec Kościelny
4. GKS Stawiguda

Grupa C
1. FC Jezioranka
2. Olimpia Olsztynek
3. GKS Gietrzwałd 1
4. FC Kormoran

Grupa D
1. KKS Warmia
2. Okmed Braniewo
3. UKS Dwójka Nidzica
4. Przyszłość