Dzikie drużyny pokażą 
w Kortowie swoją moc!


2015-05-21 09:29:31(ost. akt: 2015-05-21 09:29:38)
V Turniej Dzikich Drużyn odbędzie się 6 czerwca w Kortowie.

V Turniej Dzikich Drużyn odbędzie się 6 czerwca w Kortowie.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

To będzie wielkie piłkarskie święto! Przed nami V Turniej Dzikich Drużyn. Na trzech boiskach w Kortowie zaprezentuje się w sumie 520 piłkarzy z regionu. Dla najlepszych będą puchary, medale i nagrody.

Odliczamy już dni do V Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”. Rozgrywki, przypomnijmy, odbędą się w sobotę 6 czerwca na boiskach w Kortowie. W zawodach wezmą udział 52 drużyny w czterech kategoriach wiekowych: 2004 i młodsi, 2001 i młodsi, 1996 i młodsi oraz open. Do Olsztyna, stolicy Warmii i Mazur, która w pierwszą sobotę czerwca stanie się dodatkowo stolicą futbolu, wystąpi w sumie 520 piłkarzy. I to z różnych stron naszego regionu. Dla przykładu tylko podajmy niektóre miejscowości, których reprezentanci pokażą swoje piłkarskie umiejętności: Braniewo, Stawiguda, Nidzica, Olsztynek i Ostróda.

Nazwy drużyn też są ciekawe, m.in. Vabank, Lipa, Podwórkowcy, Chłopaki znad Łyny, a nawet Manchester United, tyle że piłkarze nie grają na co dzień na Wyspach Brytyjskich, ale są z Olsztyna. — Chcemy się przede wszystkim sprawdzić, pograć i dobrze się bawić! — stwierdza Marcin Drożdż, kapitan Manchesteru United.

Na boisku walki jednak na pewno nie zabraknie, ponieważ najlepsi otrzymają cenne nagrody rzeczowe. A dokładnie trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej, a także najlepsi strzelcy, bramkarze i zawodnicy turnieju. Sponsorem nagród jest firma R-GOL.com z Ostródy. Oprócz tego każdy piłkarz otrzyma pamiątkowy dyplom.

O bezpieczeństwo zawodników zadba Grupa Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie. Sprzęt nagłaśniający na imprezę użyczy nam Gimnazjum nr 3 i XI LO. Natomiast o sprawiedliwy przebieg wszystkich meczów zadbają sędziowie z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Wspiera nas także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
O tym, że taki turniej to najlepsza okazja na aktywność dzieci i młodzieży, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. — Z Turniejem Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” jesteśmy już od kilku lat, dlatego nie mogliśmy przejść obojętnie wobec tej imprezy i w tym roku — mówi Marcin Radziwon, założyciel i właściciel R-GOL.com.

— Aktywność fizyczna młodzieży dzisiaj mocno cierpi, a młodzi wolą grać w piłkę nożną, ale na komputerze. A taki turniej może pomóc im ruszyć się z domu — zaznacza z kolei Beata Rafalska, szefowa Grupa Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie.

A Tomasz Miętkiewicz, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej dodaje: — W zawodach zmierzą się młodzi ludzie, a jak wiadomo, czym "Skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". Ten turniej jest o tyle szczególny, że biorą w nim udział drużyny podwórkowe, często koledzy spod trzepaka czy szkolnej ławki, którzy chcą się zmierzyć z rówieśnikami. A kto wie, może z tych chłopaków wyrosną następcy Lewandowskiego?

W przyszłym tygodniu podamy wam czas i miejsce losowania poszczególnych grup turniejowych.

Mateusz Przyborowski