Młodzi zawodnicy co tydzień mają innego piłkarskiego idola

2015-05-19 10:22:50(ost. akt: 2015-05-19 07:24:30)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Każdy mecz to dla nich wielkie przeżycie — przekonują opiekunowie najmłodszych piłkarzy, którzy wystąpią w V Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”. Losowanie poszczególnych grup odbędzie się 29 maja (piątek) w Kortowie.
W kategorii rocznika 2004 i młodsi zadebiutuje olsztyński KKS Warmia. Zespół nie jest typową dziką drużyną, bo wszyscy piłkarze występują w orlikowej pierwszej lidze pod tą samą nazwą. Do tego podopieczni trenera Jarosława Sankowskiego zajmują pierwsze miejsce w tabeli, a do końca rozgrywek zostały już tylko trzy spotkania.

— Trenujemy przez cały rok i jesteśmy w dobrej formie, więc celujemy ligowe zwycięstwo — stwierdza po prostu Maciej Szwonder, opiekun Warmii. I dodaje: — W zawodach organizowanych przez Gazetę również chcielibyśmy odnieść sukces. Jednak każdy mecz jest dla chłopców wielkim przeżyciem i do każdego spotkania podchodzą z dużymi emocjami.

I trudno tym słowom nie wierzyć, ponieważ syn pana Macieja, 11-letni Kuba, jest obrońcą KKS Warmii. Młodzi piłkarze mają też swoich piłkarskich idoli, ale... — ...trudno jest wskazać konkretne nazwiska, ponieważ ci idole zmieniają się co tydzień — mówi z uśmiechem Maciej Szwonder.

My jednak zapewniamy, że 6 czerwca nie zabraknie podań a'la Andrea Pirlo z Juventusu Turyn i pięknych goli, których nie powstydziłby się Leo Messi z FC Barcelony. Te dwie drużyny spotkają się w tegorocznym finale Ligi Mistrzów, który odbędzie tuż po zakończeniu naszego turnieju. Jednak w Olsztynie emocje będą większe. A do tego przez cały dzień wystąpią 52 drużyny, a to oznacza, że swoje umiejętności zaprezentuje w sumie 520 piłkarzy.

Oprócz pucharów i medali cenne nagrody rzeczowe otrzymają najlepsze trzy drużyny z każdej kategorii wiekowej, a także najlepsi strzelcy, bramkarze i zawodnicy.

Sponsorem nagród jest firma R-GOL.com z Ostródy. Każdy piłkarz otrzyma także pamiątkowy dyplom. V Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” odbędzie się w sobotę 6 czerwca. Dzięki uprzejmości Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wszystkie mecze rozegramy na boiskach w Kortowie.

O bezpieczeństwo zawodników zadba opieka medyczna. Sprzęt nagłaśniający na imprezę użyczy nam Gimnazjum nr 3 i XI LO. Natomiast o sprawiedliwy przebieg wszystkich meczów zadbają sędziowie z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Wspiera nas także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

MP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. lol #1737971 | 164.126.*.* 20 maj 2015 11:03

    Dobrze że uprzejmość UWM pozwoliła na to, aby mecze były rozegrane na ich boiskach. Wstyd, że prezydent nie dba o infrastrukturę sportową w mieście. No ale najważniejsze, żeby powstawały kolejne betonowe piękności Olsztyna.

    odpowiedz na ten komentarz