Dobra zabawa z piłką w tle. Turniej Dzikich Drużyn coraz bliżej!

2015-04-27 08:52:12(ost. akt: 2015-04-27 08:47:18)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Trwają zapisy do Turnieju Dzikich Drużyn. Do rozgrywek zgłosiło się już 30 z 52 ekip. Niektóre zespoły wystawiają kilka drużyn. Dla starszych piłkarzy Turniej Dzikich Drużyn to arena walki. Dlah młodszych — możliwość rywalizacji z rówieśnikami.
Dzikie strzały, dzikie podania, dzikie emocje... — dziki turniej! Już 6 czerwca na boiskach w Kortowie odbędzie się V Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”. Zapisy rozpoczęliśmy tydzień temu, a w niektórych kategoriach brakuje już miejsc. Najbardziej oblężona jest ta najstarsza — open, w której zmierzy się ze sobą 10 zespołów.

Już teraz chętnych jest więcej, jednak ci, którzy zgłosili się ciut za późno, aby zmieścić się na liście, mogą jeszcze mieć nadzieję na grę. Przygotowaliśmy dla nich listę rezerwową. W open na pewno zaprezentuje się Sensia II, mistrz miejskiej amatorskiej ligi Playarena. — Chcemy się zrehabilitować za poprzednią edycję — mówi Krystian Narwojsz, kapitan zespołu, który w ubiegłym roku odpadł już w fazie grupowej.

W kategorii 1996 i młodsi zostały już tylko trzy wolne miejsca. Znacznie luźniej jest natomiast w najmłodszych kategoriach: do 2004 i młodsi zgłosiła się na razie połowa z 16 drużyn, a w 2001 jest 5 zespołów. We wszystkich trzech przedziałach wiekowych start zadeklarowały Orły Biesal. — Mamy tu w Biesalu taką gromadkę dzieci, że możemy wystartować w każdej kategorii — mówi Mateusz Różowicz, opiekun zawodników.

W ubiegłym Orły zajęły III miejsce w kategorii 2003 i młodsi. Zadecydował półfinał, w którym lepszy okazał się zespół Energetyków. W tym roku Orły będą miały okazję do rewanżu w kategorii 2001 i młodsi, gdzie wystąpią aż dwie drużyny Energetyków. Czy nastroje są bojowe? — Nie do końca — śmieje się Mateusz Różowicz. — Przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, o to, żeby dzieciaki trochę sobie pograły z rówieśnikami.

Zapisy do turnieju potrwają do 10 maja. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres turniej@gazetaolsztynska.pl, podając w treści nazwę drużyny, kategorię wiekową, imię i nazwisko opiekuna oraz numer kontaktowy. Należy także wypełnić specjalny formularz na naszej stronie internetowej.

Łukasz Wieliczko

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. TU #1723326 | 31.183.*.* 27 kwi 2015 17:55

    Tak bez rejestracji i na dziko. Powinni się przyjrzeć temu nasi urzędnicy.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. pir #1723274 | 80.55.*.* 27 kwi 2015 17:13

    No dziki jak nie wiem co, 10 drużyn w open i pewnie miejsca zarezerwowane już przez znajomych z redakcji itp

    odpowiedz na ten komentarz