2015-03-23 12:41:27(ost. akt: 2015-03-23 09:47:21)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W oczekiwaniu na właściwą inaugurację rundy wiosennej cztery drużyny z naszego regionu nadrobiły zaległości z końcówki jesieni.
IV LIGA
• Polonia Pasłęk — Stomil II Olsztyn 3:1 (0:0)
1:0, 2:0 — Musiński (52, 75), 2:1 — Bah (80), 3:1 — Kowzan (85); czerwona kartka: Iwaszko (Stomil II)
POLONIA: Gołębiewski — Kurgan (79 Leśniewski), Rosenau, Czerniewski, Kowzan (85 Rokicki), Musiński, Konczewski, Augustyńczyk, Lenart, Piotrowski, Włodarczyk (68 Rogoz)
STOMIL II: Przyborowski — Wasiak, Iwaszko, Remisz (58 Wiśniewski), Wypniewski, Głowacki, Żurawel (65 Pietrago), Bogdański, Całka (78 Niestępski), Bah, Kato

Olsztynianie nie wygrali w tym sezonie żadnego meczu na obcym terenie i nie inaczej było w Pasłęku. Gospodarze, wzmocnieni w zimowej przerwie czterema nowymi piłkarzami (Jacek Rosenau, Jacek Czerniewski, Mateusz Włodarczyk, Paweł Rogoz), nadawali ton grze i już w 3. min mogli objąć prowadzenie, ale piłka po strzale Tomasza Augustyńczyka trafiła w słupek. Na gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. W 71. min — a więc już przy stanie 1:0 dla Polonii — Szymon Iwaszko ze Stomilu sfaulował w polu karnym Radosława Lenarta, zobaczył za to czerwoną kartkę, a gospodarze wykonywali rzut karny. Strzał Lenarta z 11 metrów obronił Michał Przyborowski, ale cztery minuty później i tak zrobiło się 2:0. Mimo gry w osłabieniu, gości stać było kontaktowego gola.

KLASA OKRĘGOWA (GRUPA 1)
• Orlęta-Rema Reszel — Mazur Pisz 2:1 (1:1)
1:0 — Zaleśkiewicz (43 karny), 1:1 — Wasiulewski (45), 2:1 — D. Fedczak (86)

W zaległym meczu 17. kolejki zespół trenera Wojciecha Jałoszewskiego pokonał wyżej notowanego Mazura Pisz. Co ucieszyło zapewne i wicelidera z Węgorzewa, i goniącą piszan Tęczę Biskupiec. — Ciekawy mecz, który podobał się kibicom — kwituje sobotnie spotkanie Jarosław Pieniak z reszelskiego klubu. — Mazur to dobra drużyna, ze sporym potencjałem, który widać zresztą po wyglądzie tabeli. No, ale my mamy na nich chyba jakiś patent, bo jesienią wygraliśmy w Piszu aż 4:0, a teraz znów udało się zdobyć komplet punktów. Choć pewnie bardziej sprawiedliwy byłby remis.