Zagrali bez kompleksów

2015-02-18 15:50:48(ost. akt: 2015-02-18 12:31:31)
Pucharowy mecz z katowiczanami obejrzało aż 800 kibiców

Mimo ambitnej i dobrej gry piłkarze Zawbudu tym razem nie sprawili niespodzianki. W 1/8 finału Pucharu Polski iławianie przegrali 3:5 z AZS Uniwersytet Śląski Katowice.
• 3:5 (1:2)
1:0 — Korzeniewski (15), 1:1, 1:2 — Szczurek (17, 20), 2:2 — Kuśnierz (28), 2:3, 2:4 — Korczyński (34, 36), 3:4 — Zajączkowski (39), 3:5 — Szczurek (40)
ZAWBUD: Jędrzejewski — Kowalski, Kuciński, Kuśnierz, Zajączkowski oraz Osmański, Kulpaka, Domżalski, Korzeniewski, Madej

W poprzednim etapie pucharowych rozgrywek zespół z Iławy pokonał pierwszoligowy AZS Uniwersytet Warszawski, jednak w 1/8 finału poprzeczka poszła mocno w górę, bo do Iławy przyjechali katowiczanie, którzy na co dzień grają w ekstraklasie. Mimo tego Zawbud zaczął mecz bez kompleksów i szybko mógł nawet zdobyć gola, bo znakomite sytuacje mieli Łukasz Kuśnierz i Grzegorz Domżalski. To, co im się nie udało, wyszło natomiast Adrianowi Korzeniewskiemu! Niestety, radość ośmiuset (!!!!!) kibiców nie trwała długo, bo pięć minut później goście wygrywali już 2:1.

Co prawda w drugiej połowie wyrównał Łukasz Kuśnierz, ale ekipa z Katowic szybko odpowiedziała kolejnymi dwoma bramkami. Ostatecznie gospodarze przegrali 3:5, jednak zagrali naprawdę dobre spotkanie, a tłum kibiców niezbicie dowiódł, że w Iławie rozgrywki futsalowej ligi mogły by być prawdziwym sportowym hitem (Zawbud gra tylko w Pucharze Polski). zico

Źródło: Gazeta Olsztyńska