Stawką meczu może być awans do II ligi

2015-01-07 08:05:54(ost. akt: 2015-01-07 07:42:35)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W lipcu 2014 roku grupa zawodników oraz osób związanych z siatkówką postanowiła założyć klub o nazwie KS CSD TIM Choroszcza Olsztyn i zgłosić zespół do rozgrywek III ligi warmińsko-mazurskiej.
Prezesem klubu został Tomasz Genatowski, który jest jednocześnie głównym sponsorem. — Moje zainteresowanie tą dyscypliną oraz zaangażowanie i pasja, z jaką ci młodzi ludzie podchodzą do siatkówki, spowodowały, iż zdecydowałem się pomóc w założeniu klubu — przyznaje Tomasz Genatowski.

— Głównym naszym celem jest awans do II ligi. Wiąże się to jednak e zdecydowanie większymi kosztami, bo budżet potrzebny na grę w rozgrywkach III ligi oscyluje w granicach 35 tysięcy złotych, natomiast w II lidze kwota ta wzrasta do ok. 200 tysięcy. Dlatego podjęliśmy decyzję o poszukaniu dodatkowego wsparcia finansowego — dodaje prezes Genatowski.

Olsztyński trzecioligowiec składa się przede wszystkim z młodych zawodników, choć nie brakuje też w nim graczy doświadczonych. W obecnym składzie gra od września, ale już wcześniej występował w turniejach ogólnokrajowych, międzynarodowych oraz lidze amatorskiej.

— Sądzę, że mamy bardzo fajny młody zespół, który ma duży potencjał. Jestem pewien, że mamy spore szanse na awans do upragnionej II ligi — uważa Paweł Polechoński, szkoleniowiec zespołu.

Po rozegraniu czterech meczów siatkarze KS CSD TIM Choroszcza Olsztyn są na dobrej drodze, by po zakończeniu sezonu cieszyć się z awansu. Do tej pory po 3:0 wygrali z Pałacem Kamieniec i Wilczkiem Wilkowo oraz po 3:1 z Omegą Rybno i Wenglorzem-Volley Lidzbark Warmiński.

Ich głównym rywalem jest jednak Foto Ola Ostróda, która również może pochwalić się takim samym bilansem punktowym. W tej sytuacji szlagierowo zapowiada się mecz 5. kolejki, w którym Choroszcza podejmie Foto Olę (niedziela g. 18 w Olsztyńskiej Szkole Wyższej przy ul. Bydgoskiej). Wstęp bezpłatny


III liga
1. Choroszcza 8 12:2
2. Foto Ola 8 12:2
3. Omega 6 7:8
4. Wilczek 5 5:11
5. Pałac 5 3:10
6. Wenglorz 4 6:12

pawpol