W finale powalczą o wszystko
2025-09-13 10:48:47(ost. akt: 2025-09-13 10:51:10)
LEKKA ATLETYKA\\\ Polacy awansowali do finału sztafety mieszanej 4x400 m podczas mistrzostw świata w Tokio. Czasem 3.11,15 zajęli trzecie miejsce w drugiej serii eliminacyjnej. - Mówiłam, że emocje nas poniosą. W finale walczymy o wszystko - zapowiedziała Święty-Ersetic.
Najszybsi w eliminacjach byli Amerykanie – 3.10,18. Awans do finału wywalczyło osiem ekip – po trzy najlepsze z dwóch serii i dwie pozostałe z najlepszymi czasami. Polacy pobiegli w składzie: Maksymilian Szwed, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński i Anna Gryc
Finał odbędzie się o godzinie 15.20 czasu polskiego. W ekipie biało-czerwonych wystąpi w nim Natalia Bukowiecka, brązowa medalistka olimpijska z Paryża na 400 m.
– Mówiłam, że pozytywne emocje i wspomnienia z igrzysk nas tutaj poniosą. Czujemy się na tym stadionie jak u siebie. Od razu międzyczasy lepsze niż w całym sezonie – zauważyła zadowolona po eliminacjach Święty-Ersetic.
Szwed podkreślił, że forma jest „petarda”, a wieczorem postara się zacząć jeszcze szybciej i urwać coś z międzyczasu 45,1, uzyskanego z bloków.
– Dobrze, że zdyskwalifikowali Kenię, bo oni często faulują, może się czegoś nauczą. A my wchodzimy z dużym Q i będzie dobry tor w finale – analizował.
Duszyński, mistrz olimpijski z Tokio w tej konkurenji, uzyskał 44,3 i to jego najlepszy bieg od lat.
– Wow, nawet nie wiedziałem, że tyle. Czułem, że jest dobrze. Ten stadion nam wybitnie leży – wskazał.
Gryc także była bardzo zadowolona ze swojej postawy.
– Walczyłam na ostatniej prostej i dałam z siebie wszystko. To duża odpowiedzialność biec na czwartej zmianie – zaznaczyła 25-letnia płotkarka, która osiągnęła międzyczas 50,6.
Najpewniej to właśnie ją w finale zastąpi Bukowiecka. Z nią w składzie Polacy powinni rywalizować o wygraną z USA i Holandią, jeżeli w decydującym biegu wystąpi Femke Bol.
W 2021 roku Polacy zdobyli złoty medal olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 m. Na tym samym obiekcie w Tokio triumfowali, biegnąc w finale w składzie: Natalia Bukowiecka, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński i Karol Zalewski.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez