Wyniki Polaków w Paryżu (3)

2024-07-29 18:26:21(ost. akt: 2024-07-29 18:29:56)
Grzegorz Hedwig na mecie finałowej rywalizacji slalomu C1 w kajakarstwie górskim

Autor zdjęcia: PAP/Adam Warżawa

Brytyjczyk Thomas Pidcock zdobyl złoty medal igrzysk w Paryżu w kolarstwie górskim. Drugi był Francuz Victor Koretzky, a trzeci reprezentant RPA Alan Hatherly. Krzysztof Łukasik sklasyfikowany został na 27.miejscu.
----------------------------
Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki awansowali drugiego dnia olimpijskich regat w klasie 49er z 11. na dziewiąte miejsce. W klasie 49erFX Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak zajmują 18. lokatę. Żeglarze rywalizują w Marsylii.
Maja Dziarnowska zajmuje po dwóch wyścigach olimpijskich regat siódme miejsce w windsurfingowej klasie iQFoil. Mężczyźni tylko raz stanęli na starcie - Paweł Tarnowski (oboje SKŻ Ergo Hestia Sopot) był 12. Żeglarze rywalizują w Marsylii.
Francuski kajakarz górski Nicolas Gestin zdobył złoty medal olimpijski w slalomie C1. Srebro wywalczył Brytyjczyk Adam Burgess, a brąz Słowak Matej Benus. Grzegorz Hedwig zajął 10. miejsce.