ME 2024: Anglia - Słowenia 0:0

2024-06-26 08:03:09(ost. akt: 2024-06-26 08:05:45)
Gareth Southgate

Autor zdjęcia: PAP/EPA

Finaliści poprzedniego Euro Anglicy fazę grupową obecnego turnieju zakończyli na pierwszym miejscu, ale styl podopiecznych trenera Garetha Southgate'a pozostawia wiele do życzenia. Po wygranej z Serbią 1:0 i remisie z Danią 1:1, we wtorek bezbramkowo zremisowali ze Słowenią.
* Anglia - Słowenia 0:0.

Żółta kartka - Anglia: Kieran Trippier, Marc Guehi, Phil Foden. Słowenia: Erik Janza, Jaka Bijol.

Sędzia: Clement Turpin (Francja). Widzów 41 536.

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, Marc Guehi, John Stones, Kieran Trippier (84. Trent Alexander-Arnold) - Conor Gallagher (46. Kobbie Mainoo), Declan Rice, Jude Bellingham - Phil Foden (89. Anthony Gordon), Bukayo Saka (71. Cole Palmer), Harry Kane.

Słowenia: Jan Oblak - Zan Karnicnik, Vanja Drkusic, Jaka Bijol, Erik Janza (90+1. Jure Balkovec) - Petar Stojanovic, Adam Gnezda-Cerin, Timi Maks Elsnik, Jan Mlakar (86. Jon Gorenc Stankovic) - Andraz Sporar (86. Zan Celar), Benjamin Sesko (75. Josip Ilicic).

Anglicy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce, przez 71 proc. czasu. Ich akcje nie stwarzały jednak większego zagrożenia. W pierwszej połowie Bukayo Saka trafił co prawda da siatki, jednak chwilę wcześniej na wyraźnym spalonym był Phil Foden.

Jeszcze przed przerwą Foden uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego, ale Jan Oblak był na posterunku.

W drugiej połowie na boisku wiało nudą. Słoweńcy skupiali się na obronie, bo remis gwarantował im wyjście z grupy. Ostatecznie w całym meczu oddali tylko jeden celny strzał. Oblak natomiast interweniować musiał trzy razy.

W drugim meczu tej grupy Dania również zremisowała 0:0 z Serbią i zajęła drugą pozycję w tabeli, a Słowenia trzecią.

Zarówno Anglicy jak i Słoweńcy nie znają jeszcze swoich rywali w 1/8 finału. Dania w sobotę zagra z Niemcami.