GOOD-KOWO, CZYLI ZNOWU SUKCES!

2024-06-06 13:00:00(ost. akt: 2024-06-05 16:14:28)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

UNIHOKEJ\\\ W Elblągu zorganizowano XXIX Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o Puchar Bałtyku. W jednej z głównych ról wystąpiły uczennice z Godkowa, które zostały wicemistrzyniami Polski Szkolnego Związku Sportowego.
W czterech elbląskich halach rywalizowało około 850 młodych zawodników z 70 drużyn, które rozegrały, bagatela, 194 mecze! W ramach Festiwalu przeprowadzono aż trzy imprezy:
* XIII Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych
* XVIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII)
* XVI Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci (klasy VI i młodsze)

W tej ostatniej kategorii zagrały dziewczęta w Godkowa. I to jak zagrały! Podopieczne trenera Michała Dutkiewicza zwyciężyły sześć razy z rzędu i dopiero w finale musiały uznać wyższość rywalek z Radzewa. W efekcie młodziczki z Godkowa zostały wicemistrzyniami Polski Szkolnego Związku Sportowego.

- Impreza w Elblągu to był finał krajowy Igrzysk, a w naszej kategorii rywalizowało 15 zespołów - wyjaśnia Michał Dutkiewicz, dumny opiekun dziewcząt z Godkowa.

A powody do dumy są, bowiem nie był to pierwszy sukces - rok temu jego podopieczne wywalczyły aż dwa wicemistrzowskie tytuły (w rywalizacji szkół i klubów). Tym razem było trochę gorzej, bo do srebra w mistrzostwach szkół doszło jeszcze ósme miejsce w rywalizacji klubów.
W Elblągu wystąpiła również drużyna chłopców SP Godkowo, która ostatecznie zakończyła finały na 10. miejscu wśród 18 drużyn.
Rok temu Michał Dutkiewicz obawiał się, że zespół młodziczek mu się rozsypie, bowiem dwie dziewczynki, filary ekipy z Godkowa, przeszły do starszej grupy wiekowej. Jak się jednak okazało, obawy szkoleniowca okazały się mocno na wyrost. - Tu coś nowego zbudowałem, tam coś dokleiłem, no i w efekcie wyszło całkiem fajnie - wyjaśnia z uśmiechem pan Michał, którego nieco starsze podopieczne nieco wcześniej awansowały także do finału B mistrzostw Polski juniorek młodszych. - Zespół uzupełniony młodziczkami powinien walczyć o miejsca 7-13., jednak dziewczyny miały problemy zdrowotne, w efekcie do Poznania nie pojechaliśmy. Ale w październiku zacznie się nowy sezon i wtedy - mam nadzieję - już w tej kategorii wiekowej powalczymy o coś więcej niż finał B.
ARTUR DRYHYNYCZ

WYNIKI SP GODKOWO
* Faza grupowa: 8:1 z ZSP 2 Białystok, 5:2 z SP Wojnowo, 16:1 z SP Malechowo; play-offy: 9:1 z SP Żabi Róg, 3:1 z SP Brudzew; półfinał: 5:4 z SP 3 Trzebinia; finał: 1:3 z SP Radzewo.
* Wyróżnienie dla najlepszej strzelczyni turnieju odebrała Emilia Mindza z Godkowa.
* SP Godkowo: Emilia Mindza, Wiktoria Tucka, Zuzanna Gajownik, Alicja Stocka, Milena Jurysta, Iza Skolmowska, Maja Drózd; trener: Michał Dutkiewicz