Perfekcyjna Iga i bezradna Czeszka

2024-06-04 16:00:00(ost. akt: 2024-06-04 17:02:46)

Autor zdjęcia: PAP/EPA

TENIS\\\ W ćwierćfinale French Open Iga Świątek wygrała 6:0, 6:2 z rozstawioną z numerem piątym Czeszką Marketą Vondrousovą! Prowadząca w światowym rankingu polska tenisistka walczy o trzeci z rzędu i czwarty w karierze triumf w Paryżu.
W czwartej rundzie Świątek w zaledwie 40 minut pokonała Rosjankę Anastazję Potapową 6:0, 6:0 i wydawało się, że lepiej już nie da się zagrać. Biorąc jednak pod uwagę klasę wtorkowej rywalki, która jest aktualną mistrzynią Wimbledonu, to pierwszy set w wykonaniu podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego był niemal perfekcyjny.
Skuteczność pierwszego serwisu Świątek wyniosła w nim aż 93 procent, poza tym popełniła tylko trzy niewymuszone błędy i zanotowała aż 15 zagrań wygrywających. W efekcie po 30 minutach była w połowie drogi do półfinału.

Vondrousova po wielu uderzeniach Polki tylko odprowadzała piłkę wzrokiem. Czeszce wychodziły tylko pojedyncze zagrania, a największe wrażenie zrobiło jej... kopnięcie piłki z powietrza prosto w dłonie chłopca do ich podawania.

Druga partia siłą rzeczy aż tak dobra w wykonaniu Świątek być nie mogła. Polka odrobinę obniżyła loty i Vondrousovej wreszcie udało się wygrać gema. Publiczność zgotowała jej po tym owację. Ostatecznie jednak drugi set nie był wiele dłuższy. Po godzinie i dwóch minutach 23-latka zameldowała się w najlepszej czwórce.
Kolejną rywalką Świątek będzie w czwartek Coco Gauff (nr 3.). Amerykanka pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur (nr 8.) 4:6, 6:2, 6:3.