Siwczyk zostaje w Olsztynie

2024-05-31 20:10:52(ost. akt: 2024-05-31 20:11:35)

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

SIATKÓWKA\\\ Środkowy, na którego można liczyć w każdej sytuacji. Specjalista od ciężkich zadań, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Dawid Siwczyk zostaje na kolejny sezon w Indykpolu AZS Olsztyn!
Dla Dawida Siwczyka miniony sezon był trzecim w biało-zielonych barwach. W minionym sezonie, zawodnik musiał walczyć o miejsce w wyjściowym składzie z Szymonem Jakubiszakiem, Cezarym Sapińskim i Jakubem Majchrzakiem. Choć w tym sezonie oglądaliśmy go znacznie mniej na ligowych boiskach, to za każdym razem udowadniał, że można na niego liczyć. Środkowy z dobrej strony zaprezentował się m.in. w ostatnim starciu w sezonie z PSG Stalą Nysa. Podczas nieobecności Nicolasa Szerszenia, pełnił także rolę Kapitana zespołu.

Dobry duch drużyny i specjalista od ciężkich zadań, który nie boi się wyzwań. Dawid Siwczyk, czyli nasz specjalista od zadań specjalnych, również zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon!

– Jest kilka powodów, dlaczego postanowiłem zostać w Olsztynie. Pierwszym z nich jest miasto Olsztyn oraz rejon, w którym żyjemy. Drugim są kibice, którzy nas wspierają i budują atmosferę. Ważna jest także drużyna, bowiem z wieloma zawodnikami znam się bardzo długo, przez co rozumiemy się doskonale. Dlatego postanowiłem w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon – przyznaje Dawid Siwczyk.

I dodaje: – W Uranii czuje się bardzo dobrze. Jest to jeden z najpiękniejszych obiektów w PlusLidze. Czasami nasza hala mogłaby być trochę większa, ponieważ nasze mecze cieszą się dużym zainteresowaniem (uśmiech). Bardzo dobrze mi się tutaj trenuje i gra – nie możemy na nic narzekać.

Kontrakt środkowego z olsztyńskim klubem został przedłużony o rok.