Czarni w brązowym kolorze

2024-05-24 15:00:00(ost. akt: 2024-05-24 09:42:02)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

PIŁKA RĘCZNA\\\ Czarni Olecko zostali brązowymi medalistami mistrzostw Polski juniorów młodszych! Sukces mógł być jeszcze większy, ponieważ w półfinale podopieczni trenera Marka Strzyżewskiego przegrali zaledwie jedną bramką z Wybrzeżem.
Awans do Final Four mistrzostw Polski był wielkim sukcesem juniorów młodszych Czarnych (rocznik 2007 i młodsi), nic więc dziwnego, że turniej finałowy, który rozegrano w Olecku, wzbudził olbrzymie zainteresowanie miejscowych kibiców. Dość powiedzieć, że oba mecze gospodarzy obejrzało, bagatela, po 800 widzów! Takiej frekwencji nie ma na wielu meczach Superligi, o Lidze Centralnej czy I lidze nawet nie wspominając.
Półfinałowym rywalem Czarnych był Port Service Wybrzeże II Gdańsk. Wynik meczu bardzo szybko z rzutu karnego otworzył Łapiński, jednak przez 12 minut toczyła się wyrównana gra (4:4), ale wtedy do siatki trafił Barszczewski i Czarni rywalom zaczęli odjeżdżać. W 20. min Osiecki podwyższył na 10:6, a sześć minut później i rzucie Muszyńskiego przewaga gospodarzy wzrosła do pięciu trafień (15:10).

Tuż po przerwie gdańskiego bramkarza pokonał Osiecki (20:14) i gdy kibice spodziewali się pewnego zwycięstwa Czarnych, rywale niespodziewanie zaczęli odrabiać straty.

W 42. min zespół z Olecka prowadził jedynie 24:23, a chwilę później 25:24, jednak po rzutach Łapińskiego odbudował przewagę (30:27, 32:28). Niestety, w końcówce gospodarze od stanu 33:29 stracili pięć bramek z rzędu! Co prawda tuż przed końcem Muszyński doprowadził do remisu 35:35, jednak ostatnie słowo należało do Wybrzeża, które w ostatniej akcji meczu zdobyło zwycięską bramkę.
W pojedynku o trzecie miejsce już takich emocji nie było, chociaż rywalem gospodarzy było kieleckie Vive. Podopieczni trenera Strzyżewskiego nie przestraszyli się wielkiej firmy, tylko zrobili swoje, pewnie zwyciężając 39:30.
- Jestem bardzo zadowolony z trzeciego miejsca - przyznał Marek Strzyżewski. - Przecież Olecko to małe miasto, a ja nie mam w zespole 40 zawodników, jak inni. U mnie jest 14 chłopaków, z czego tylko 11 grających. Dlatego brązowy medal to nasz olbrzymi sukces. Co prawda w półfinale powinniśmy ograć Wybrzeże, ale nie wyszło. W końcówce jeden z moich graczy został ukarany czerwoną kartką, a rywalom udało się wyłączyć z gry dwóch naszych zawodników. I to były przyczyny naszej porażki - kończy trener Strzyżewski.
* Wyniki, półfinały; Vive I Kielce - Gwardia I Opole 28:32 (15:13), Czarni Olecko - Port Service Wybrzeże II Gdańsk 35:36 (19:14); mecz o 3. miejsce: Czarni - Vive 39:30 (16:14); finał: Wybrzeże - Gwardia 39:29 (17:12).