Rżysko zamiast San Francisco

2024-05-14 12:00:00(ost. akt: 2024-05-14 11:45:52)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

PO LIGOWYM WEEKENDZIE\\\ Sądząc po ostatnich wynikach osiąganych na drugoligowych stadionach, można przypuszczać, że gdyby piłkarze Stomilu Olsztyn nagle otrzymali dwie kulki, drewnianą i metalową, to pierwszą zaraz by zgubili, a drugą zepsuli.
1. W tym roku Stomil jest jednym z większych sportowych rozczarowań na Warmii i Mazurach (jeśli nie największym), z tym że już... zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić.
>>> W sezonie 2021/22 olsztynianie mieli awansować do I ligi. Nie awansowali.
>>> W sezonie 2022/23 Stomil najpierw miał awansować, a potem plany zostały ograniczone do obrony przed spadkiem. Mimo to spadł.
>>> W sezonie 2023/24 Stomil miał powrócić do I ligi, a potem plany zostały ograniczone do obrony przed spadkiem (chyba już o tym przed chwilą pisaliśmy). Mimo to spadnie!

Co prawda podopieczni Grzegorza Lecha mają jeszcze teoretyczne szanse na utrzymanie, ale po tym, co wiosną prezentują na drugoligowych boiskach, chyba już nikt w to nie wierzy. Z dziennikarskiego obowiązku wyjaśniamy jednak, jakie cuda musiałyby się wydarzyć, by olsztynianie w sportowej walce obronili się przed spadkiem:
A) W 33. kolejce muszą na wyjeździe ograć Skrę Częstochowa, Olimpia Grudziądz musi u siebie przegrać z Kaliszem, a Wisła Puławy ma wywieźć komplet punktów z Jastrzębia.
B) W 34. kolejce w Olsztynie Stomil musi pokonać Radunię, jednocześnie Skra przegrywa w Kaliszu, a Olimpia w Krakowie z Hutnikiem.

Cały tekst przeczytasz we wtorkowej Gazecie Olsztyńskiej

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Precz z cenzurą GO #3114719 16 maj 2024 20:14

    Kto pisał ten artykuł? Nawet się wam nie chce sprawdzić o czym piszecie. Kto spadł w sezonie 2022/23? Stomil? Raczej ten mierny dziennikarzyna, który wysmażył ten text... Jedyne co wam wychodzi to cenzura. W tym jesteście najlepsi.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz