Siedem goli Kacpra Nowickiego

2024-05-08 13:00:00(ost. akt: 2024-05-08 09:10:03)
 Victoria Bartoszyce - Błękitni Pasym 1:1

Autor zdjęcia: facebook/Victoria

PIŁKA NOŻNA\\\ W 24. kolejce okręgówki królem polowania został Kacper Nowicki z Sokoła Ostróda, który zdobył aż siedem goli! W grupie 1 na prowadzeniu utrzymała się Pisa, natomiast w grupie 2 Polonia z pierwszego spadła aż na trzecie miejsce.
* Victoria Bartoszyce - Błękitni Pasym 1:1 (0:0)
1:0 - Kaplewski (77), 1:1 - P. Malanowski (83)
- Patryk Malanowski to człowiek, który nie powinien grać w okręgówce, tylko gdzieś wyżej - twierdzi Rafał Solecki, szkoleniowiec bartoszyckiego zespołu. - Ale mecz mógł potoczyć się w dwie strony, bo szalę zwycięstwa na stronę gości mógł przechylić Malanowski, a my też mieliśmy kilka dogodnych sytuacji. Całe szczęście mamy w zespole indywidualności, które mimo młodego wieku potrafią udźwignąć ciężar meczu.

* Łyna Sępopol - Warmia Olsztyn 0:2 (0:0)
0:1, 0:2 - Kapusta (65, 90+3)
Przed meczem trener Mariusz Zieliński podał skład zespołu z Sępopola, po czym z powodów osobistych niespodziewanie podziękował za pracę. Mimo to Łyna przez ponad godzinę dzielnie walczyła z Warmią. Inna sprawa, że olsztynianie trochę dostosowali się do poziomu gospodarzy, który - nie zdradzimy chyba żadnej tajemnicy - trochę odbiegał chociażby od poziomu wtorkowego półfinału ligi Mistrzów.

* Cresovia Górowo Iławeckie - Orlęta Reszel 0:2 (0:1)
0:1 - Romańczuk (8 k), 0:2 - Janowski (55)
- Reszel szybo sobie ustawił mecz, niestety, z wielce problematycznego rzutu karnego - przyznaje Mateusz Wierzbowski, trener Cresovii. - Na dodatek potem sędzia nie podyktował dla nas ewidentnej jedenastki, mimo to goście odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Inne zdanie na temat karnego, co jakoś specjalnie nie dziwi, ma Paweł Miłoszewski, trener Orląt. - Faul był bezsporny, bo było widać i nawet słychać uderzenie w nogi naszego zawodnika. Jednak i tak mecz przebiegał pod nasze dyktando, ale Cresovia - mimo porażki to naprawdę ciekawy zespół, który prezentuje dobrą piłkę. Tyle że z nami wyglądali na przestraszonych - kończy Miłoszewski.

* MKS Korsze - Gwardia Szczytno 2:2 (2:2)
1:0 - Czepanko (19), 1:1 - Paździak (30), 1:2 - Wnuk (35), 2:2 - Przygoda (45+1)

* GKS Stawiguda - Czarni Olecko 4:2 (1:0)
1:0, 2:0 - Piórkowski (24, 53 k), 2:1 - Kosiński (57), 3:1 - Piórkowski (67), 3:2 - Kozłowski (88), 4:2 - Piórkowski (90 k)

* MKS Jeziorany - Wilczek Wilkowo 3:3 (1:3)
1:0 - Buczek (16), 1:1, 1:2 - Kalisz (36, 45), 1:3 - Harkot (45+1), 2:3 - Chomej (72), 3:3 - Błaszczyk (74)

* Vęgoria Węgorzewo - Naki Olsztyn 5:3 (2:1)
0:1 - Kiliś (20), 1:1 - Galiniewski (31 k), 2:1 - Potyra (45+2), 3:1 - Galiniewski (51), 3:2 - Falkiewicz (57), 4:2 - Pawlukiewicz (58), 5:2 - Raiński (72)

* Pisa Barczewo - Śniardwy Orzysz 5:2 (1:2)
0:1 - Buchholz (20 samob.), 1:1 - Nakamura (37), 1:2 - Dymiński (39), 2:2 - Izdebski (50), 3:2 - Bałdyga (52), 4:2 - Szyszko (56), 5:2 - Nakamura (65)

16. Łyna 6 28:112

W grupie 2 trwa zacięta walka o pierwsze miejsce, które gwarantuje awans do IV ligi. Jednak w 24. kolejce noga powinęła się Polonii Pasłęk, która w Morągu jedynie zremisowała z Huraganem, przez co z pierwszego spadła na trzecie miejsce.
Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale od 75. min grali w osłabieniu, dzięki czemu cztery minuty przed końcem goście z Pasłęka ostatecznie uratowali jeden punkt. Takich problemów nie miały natomiast Sokół, który rozgromił Delfina, oraz Start, który bez problemów ograł Zatokę. Bohaterem ostródzian, którzy zostali nowym liderem, bez wątpienia był Kacper Nowicki, który już do przerwy aż cztery pokonał bramkarza z Rybna, po czym w drugiej połowie potrzebował zaledwie trzech minut na zdobycie następnych trzech goli!

* Sokół Ostróda - Delfin Rybno 10:0 (5:0)
1:0 - Śnieżawski (5), 2:0, 3:0, 4:0, 5:0 - Nowicki (11, 13, 17, 42), 6:0 (Styś (53), 7:0, 8:0, 9:0 - Nowicki (61, 63, 64), 10:0 - Śnieżawski (75)

* Start Nidzica - Zatoka Braniewo 3:0 (2:0)
1:0 - Orzechowski (9), 2:0 - Hablutzel (27), 3:0 - Dąbkowski (89)

* Huragan Morąg - Polonia Pasłęk 2:2 (1:0)
1:0 - Koć (6), 1:1 - Konczewski (64 k), 2:1 - Koć (69), 2:2 - Błażewicz (86); czerwona kartka: Stankiewicz (75 Huragan)

* Kormoran Zwierzewo - Wałsza Pieniężno 3:1 (3:1)
1:0 - Gadomski (10), 2:0, 3:0 - Rybicki (24, 31), 3:1 - Kurywczak (45+2)

* Tęcza Miłomłyn - Drwęca Nowe Miasto Lub. 1:5 (0:4)
0:1 - Ryczkowski (7), 0:2 - Smoliński (31), 0:3, 0:4 - Świniarski (32, 35), 1:4 - Kuciński (51), 1:5 - Świniarski (75)

* Iskra Narzym - Unia Susz 2:4 (2:1)
1:0 - Watkowski (1), 1:1 - Staniec (38), 2:1 - Cieszkowski (42), 2:2 - Luliński (55), 2:3 - Czarzasty (83), 2:4 - Staniec (88)

* MKS Działdowo - Płomień Turznica 1:2 (0:1)
0:1 - Sadowski (43), 1:1 - Graszek (48), 1:2 - Sadowski (55)

* Czarni Rudzienice - Ossa Biskupiec Pomorski 1:1 (1:1)
0:1 - Ochtyra (28), 1:1 - Kołakowski (38)