O awans walczą siatkarki... Stomilu

2024-04-05 20:00:00(ost. akt: 2024-04-05 20:32:43)

Autor zdjęcia: stomilolsztyn.com

SIATKÓWKA\\\ Kobieca sekcja Stomilu po raz drugi powalczy o awans do II ligi. Olsztynianki będą gospodarzami pierwszego turnieju półfinałowego, podczas którego od dzisiaj zagrają z zespołami ze Skierniewic, Legionowa i Bielska Podlaskiego.
Sekcja siatkówki w Stomilu powstała rok temu, a tworzą ją głównie byłe i aktualne studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Siatkarki głównie uczestniczą w Akademickich Mistrzostwach Polski, ale teraz drugi raz z rzędu powalczą o awans do II ligi. W zeszłym roku olsztynianki poległy w pierwszym turnieju barażowym, jednak obecnie olsztynianki teoretycznie będą miały łatwiejszą przeprawę, bo będą gospodyniami turnieju barażowego. Dwa dzisiejsze spotkania odbędą się w hali OSiR przy ulicy Mariańskiej, a weekendowa rywalizacja przeniesie się do hali Urania.

- Stanowimy młody zespół, choć w naszym składzie pojawią się też doświadczone zawodniczki - mówi Aneta Chmielewska, koordynatorka sekcji siatkówki w Stomilu.

- Jesteśmy w dość nietypowej sytuacji, ponieważ nasz region nie rozpieszcza nas, jeśli chodzi o liczbę drużyn, z którymi mogłybyśmy rozgrywać choćby spotkania towarzyskie. Mimo to trenowałyśmy intensywnie przez ostatnie miesiące, żeby przygotować się możliwie jak najlepiej do rozgrywek barażowych. Poprzedni rok, mimo nieudanej próby awansu do II ligi, był dobrą lekcją i pokazał nam, nad czym jeszcze musimy popracować. Mam nadzieję, że z odświeżonym składem i równie świeżą głową wejdziemy w turniej półfinałowy i zrobimy wszystko, co w naszej mocy w walce o awans. Na ten moment skupiamy się przede wszystkim na rozgrywkach półfinałowych, a nasze dalsze plany i działania będą zależały od osiągniętych wyników.
EM

Terminarz turnieju

* Piątek (hala OSiR przy ul. Mariańskiej): Stomil Olsztyn - MKS Skier-Vis Skierniewice 3:0 (11, 23, 11), Legionovia II Legionowo - LTS TPS Bielsk Podlaski 3:0 (17, 18, 20)
* Sobota (Urania), godz. 10: Skierniewice - Bielsk Podlaski; godz. 12:30: Stomil - Legionovia II
* Niedziela (Urania), godz. 10: Legionovia II - Skierniewice; godz. 12:30: Stomil - Bielsk Podlaski