Jednego dnia dwa sparingi Stomilu

2024-02-17 12:00:00(ost. akt: 2024-02-17 00:39:27)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

PIŁKA NOŻNA\\\ Stomil wchodzi w decydującą fazę w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej II ligi. Bartosz Tarachulski zaplanował na sobotę dwa spotkania sparingowe, które odbędą się na naturalnej nawierzchni w Idzbarku w gminie Ostróda.
Olsztyńscy piłkarze już ponad miesiąc intensywnie trenują pod okiem Bartosza Tarachulskiego, który w grudniu przejął zespół po Januszu Bucholcu. Na niespełna tydzień przed startem rundy wiosennej II ligi forma piłkarzy Stomilu bardzo martwi kibiców, bo zespół po powrocie z Dubaju rozegrał dwa sparingi z III-ligowcami i obydwa przegrał - 0:1 z ŁKS Łomża i 1:2 z GKS Wikielec.
- Kibiców nasze wyniki mogą martwić, to normalna rzecz - mówił po ostatnim meczu Bartosz Tarachulski. - Zobaczymy, jak będzie w lidze, bo tam to boisko wszystko zweryfikuje. Jestem przekonany, że w lidze będzie znacznie lepiej. Już w sparingu z Olimpią Grudziądz kibice zobaczą odmienny zespół. To na pewno będzie lepiej wyglądało.

W sobotę nastąpi generalna próba przed ligowym spotkaniem z Wisłą Puławy. Działacze Stomilu stanęli na wysokości zadania i zorganizowali dla zespołu sparing, a w zasadzie sparingi, na naturalnej nawierzchni.

Z pomocą przyszedł wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas, który jest znany z zamiłowania do futbolu. Jego gmina zostawała m.in. laureatem w plebiscycie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej na piłkarski samorząd roku.
Stomil w Olimpią Grudziądz oraz ze Zniczem Biała Piska zagra w Idzbarku, gdzie na co dzień swoje piłkarskie spotkania rozgrywa B-klasowa Góra, która w lidze rywalizuje m.in. z Granicą Zagaje i Mewą Smykówką. Teraz miejscowi kibice będą mogli zobaczyć futbol na wyższym poziomie.
Stomil z Olimpią na co dzień rywalizuje w rozgrywkach II ligi. Olsztynianie są wyżej w tabeli od zespołu prowadzonego przez Mariusza Pawlaka, ale w rundzie jesiennej przegrali na wyjeździe 0:3 z ostatnim zespołem rozgrywek. Drugim rywalem Stomilu tego dnia będzie wicelider forBET IV ligi Znicz Biała Piska. Sparingi rozpoczną się o godzinie 12 i 14.

Wydaje się, że najsilniejszy skład, zbliżony do meczu z Wisłą Puławy, wybiegnie w sparingu z Olimpią, ale gdy w czwartek wieczorem rozmawialiśmy z trenerem Tarachulskim, to jeszcze nie wiedział do końca, jak podzieli zespół na te dwa sparingi.

Z zespołem cały czas trenuje Japończyk Hide Kengei Vitalucci z US Pergolettese 1932 (włoska Seria C), który najlepiej wypadł w ostatnim sparingu ze wszystkich testowanych graczy. Na ten moment Stomil pozyskał jedynie dwóch piłkarzy, bo kontrakty podpisali Iwan Brikner oraz Dawid Retlewski.
Pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej Stomil zagra w przyszłą niedzielę (25 lutego, godzina 12) z Wisłą Puławy. Niestety, na pewno nie zagrają Karol Żwir oraz Igor Kośmicki, którzy muszą pauzować za kartki z rundy jesiennej.
EM