Szczęście było blisko...

2024-01-13 20:29:20(ost. akt: 2024-01-13 20:50:13)

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

SIATKÓWKA\\\ Indykpol AZS stoczył w Zawierciu epicki bój - bez wątpienia był to jeden z najlepszych meczów w obecnym sezonie PlusLigi. Szkoda tylko, że ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze.
* Aluron Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:17, 21:25, 23:25, 26:24, 15:12)
MVP: Karol Butryn
Tyko w pierwszym secie Warta odniosła bezproblemowe zwycięstwo, bo w każdym następnym toczyła się zacięta walka o każdy punkt. W tym meczu było wszystko, czyli znakomite zagrywki (13 asów gospodarzy i 10 gości), efektowne obrony - czasem podbijano piłki, które były nie do obrony, mocne ataki oraz bloki (11 do 8 dla Warty).

Szczególnie ciekawy był czwarty set, bo gospodarze prowadzili w nim 17:10, ale wtedy na zagrywce pojawił się Armoa, no i Indykpol AZS w imponującym stylu zaczął odrabiać straty. Co prawda po jednej kontrowersyjnej sytuacji (zawiercianie twierdzili, że Jankiewicz dotknął siatki) w meczu nastąpiła wielominutowa przerwa (punkt ostatecznie dostali goście), ale po wznowieniu gry na tablicy wyników pojawił się remis 20:20! Niestety, w emocjonującej końcówce - przy stanie 24:24 - najpierw Karlitzek nie skończył akcji, po czym Butryn zdobył decydujący punkt dla Warty.

W tie-breaku Indykpol AZs prowadził 7:5, jednak nie zdołał tej przewagi utrzymać. Tym razem w końcówce ręka zadrżała Szerszeniowi, co wykorzystali zawiercianie, zdobywając 14. punkt. A kropkę nad i bezpośrednio z zagrywki postawił Gąsior, który chwilę wcześniej po raz pierwszy pojawił się na boisku! Był to zresztą jego jedyny punkt w tym meczu.

Olsztynianie powalczyli, ale do domu wrócą tylko z jednym punktem. Inna sprawa, że przed meczem taki wynik pewnie wielu z nich wzięłoby w ciemno, ale że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc teraz na pewno czują niedosyt i rozczarowanie.

* Inne mecze 16. kolejki: Ślepsk Suwałki - Norwid Częstochowa 3:0 (25:21, 25:18, 25:23), Czarni Radom - LUK Lublin 0:3 (23:25, 22:25, 23:25), Projekt Warszawa - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:23, 21:25, 19:25, 20:25); niedziela: Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (14.45), Jastrzębski Węgiel - Stal Nysa (17.30), Trefl Gdańsk - GKS Katowice (20.30); 2 marca: Barkom Lwów - Cuprum Lubin.