50 lat temu przyrzekli sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską

2020-09-08 08:40:00(ost. akt: 2020-09-08 08:49:09)

Autor zdjęcia: UG Sorkwity

50 lat małżeństwa to piękny wynik. Przykładem mogą być dwie pary z gminy Sorkwity, które 4 września obchodziły swoje wyjątkowe święto.
Tego dnia jubileusz obchodzili Halina i Mieczysław Wierzbiccy oraz Stefania i Zdzisław Szczęsni mieszkańcy gminy Sorkwity. Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami za ,,Długoletnie Pożycie Małżeńskie’’. W jego imieniu uroczystej dekoracji dokonał wójt Józef Maciejewski. Jubilaci otrzymali kwiaty, upominki oraz księgę pamiątkową. Następnie włodarz gminy pogratulował seniorom imponującej rocznicy. Wyraził swoje uznanie, podziw i szacunek, doceniając fakt, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu, pary te, konsekwentnie dochowały przysięgi małżeńskiej, złożonej ponad pięćdziesiąt lat temu. - Miałem zaszczyt i przyjemność gościć w progach urzędu zacnych jubilatów, którzy przed 50 laty stanęli na ślubnym kobiercu, przyrzekając sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Jak widać, przyrzeczenia przysięgi małżeńskiej sprzed półwiecza dochowali. Z tej też okazji złożyłem w imieniu swoim własnym i społeczności Gminy Sorkwity życzenia doczekania w szczęściu i zdrowiu dalszych Jubileuszy - podsumowuje uroczystość Józef Maciejewski.


Halina i Mieczysław Wierzbiccy po ślubie zamieszkali w Janiszewie. Doczekali się dwójki dzieci oraz czwórki wnucząt. Będąc na emeryturze cieszą się wnukami oraz czasem wspólnie spędzonym. Państwo Stefania i Zdzisław Szczęsni na terenie gminy Sorkwity mieszkają od 1983 toku. Małżonkowie wychowali dwoje dzieci, doczekali się czwórki wnucząt. Ich wspólną pasją jest wędkowanie.

car

fot. UG Sorkwity

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5