W Sorkwitach zakończył się V Festiwal Kultury Mazurskiej

2015-08-17 09:31:41(ost. akt: 2015-08-17 09:46:06)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

V Festiwal Kultury Mazurskiej to nie tylko występy, tańce mazurskie, czy stragany sołeckie. To trzydniowe spotkania z naszą tutejszą kulturą mazurską.
Imprezie towarzyszyły wystawy malarskie: Stanisława Kusia, wystawa dzieci i młodzieży "Mazurski dom", fotografii młodzieży szkolnej ZS w Warpunach "Przyroda Mazurska". Także wystawa "klamotów" kuchennych dawnych "Mazurska kuchnia", twórczości Ernsta Wicherta.

Festiwal w Sorkwitach to również wykłady. Profesor Z. Chojnowski opowiadał o nieznanych twórcach literatury mazurskiej, Piotr Szatkowski dał wykład o języku mazurskim. Hania Szymborska czytała swoje wiersze. Była także okazja, by spotkać się z Katarzyną Enerlich, Dietmarem Serafinem. Podczas imprezy wystąpił Cezary Makiewicz, Janusz Noska, zaprezentowały się również dzieci z grupy przedszkolnej "Krasnale". Były przeglądy zespołów ludowych, mazurskich, dyskoteka, pokazy ogni sztucznych.

Festiwalowi towarzyszyło szereg imprez dodatkowych. Można było pomalować swoją pamiątkową dachówkę, wziąć udział w konkursie, najeść się do syta.
Ci, którzy przybyli, bawili się znakomicie, atrakcji bowiem było mnóstwo!

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5