Uczniowie ze szkoły w Dzietrzychowie pojechali na wycieczkę do Gdańska

2019-06-04 13:04:25(ost. akt: 2019-06-04 13:15:40)
W czwartek 30 maja odbyła się długo wyczekiwana przez nas wycieczka do Gdańska. Harmonogram tego dnia był bardzo napięty.
Pierwszym punktem wycieczki było, tak ważne dla historii Polski, Westerplatte. Kolejną atrakcją był przejazd do Centrum Nauki Hewellianum. Uważam, że dowiedzieliśmy się tam bardzo ciekawych rzeczy.

Następnie udaliśmy się na obiad, który wzmocnił nas na tyle, że mogliśmy ruszyć na zwiedzanie Starego Miasta. Przewodnik opowiadał nam o jego historii, która okazała się naprawdę interesująca! Mówił m.in. o bramach wjazdowych, które przetrwały wojnę, mimo że zabudowane zostały przez Krzyżaków.

Na długo w naszej pamięci zostanie również wizyta w kinie 7D. Seanse wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród młodszych uczestników wyjazdu, jak i wśród starszych. Myślę, że cała wycieczka była wydarzeniem, na które warto czekać cały rok szkolny. Przez wakacje będą nam o niej przypominały pamiątki i liczne drobiazgi, które z sobą przywieźliśmy do domów.

Klaudia Kozdroń


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5