W Sępopolu zakończył się piłkarski turniej/memoriał Roberta Borowskiego. WYNIKI NA ŻYWO

2019-02-01 21:25:32(ost. akt: 2019-02-02 14:44:49)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Już po raz 36. działacze Łyny Sępopol, przy współpracy z wieloma instytucjami, organizują zimowy turniej piłkarski o puchar burmistrza/memoriał Roberta Borowskiego.
Skład tegorocznej edycji miał być identyczny jak w dwóch poprzednich latach. Na stadionie w Sępopolu miały zmierzyć się występujące w klasie okręgowej miejscowa Łyna, Victoria Bartoszyce i Pisa Barczewo oraz IV-ligowa Granica Kętrzyn.

Niestety, nie dojechała drużyna z Barczewa. Wobec tego uczestnicy grają 2x30 minut, każdy z każdym.

Wyniki
Łyna Sępopol - Victoria Bartoszyce 2:1 (1:0)

Bramki: Paweł Dobrzyński, Siedler - Mikulak (karny)

Drużyny grają na bocznym boisku. Warunki są ciężkie, jest mokro i grząsko. Mimo tego w pierwszej połowie spotkanie toczone w dość szybkim tempie. Jedyny gol padł jednak z rzutu wolnego.

Piłka była ustawiona w bocznym sektorze, niemal pod linią boczną. Bramkarz Victorii spodziewał się dośrodkowania, podczas gdy Paweł Dobrzyński uderzył na bramkę i piłka wpadła do siatki przy niepilnowanym słupku.

W drugiej połowie bartoszyczanie doprowadzili do wyrównania. W pola karnym faulowany był Rafał Malicki, a gola z 11 metrów strzelił Przemysław Mikulak.

Łyna jednak znowu objęła prowadzenie, i znowu po strzale z rzutu wolnego. Tym razem pięknym uderzeniem popisał się Łukasz Siedler.

Łyna - Granica Kętrzyn 2:1 (1:1)
Bramki: Orłowski, Kryłowicz - Miłoszewski

Prowadzenie objęła Łyna. Po zbyt krótkim wybiciu piłki po rzucie rożnym spadła ona pod nogi Mateusza Orłowskiego. Uderzył on zza pola karnego, a piłka zatrzymała się dopiero w siatce.

Granica wyrównała chwilę później. W niegroźnej, wydawało się, sytuacji piłkę stracił Damian Gigielewicz i Paweł Miłoszewski nie miał problemów ze skierowaniem jej do pustej bramki.

Po przerwie padła jedna bramka. Dominik Kryłowicz z Łyny wykorzystał okazję i pokonał bramkarza Granicy. Tym damym drużyna z Sępopola zapewniła sobie zwycięstwo w dzisiejszym turnieju.

Victoria - Granica 8:0 (6:0)
Bramki: Bobrowski, zawodnik testowany, Mikulak (karny), Malicki 2, Bobrowski, Malicki, Bobrowski

Zdecydowane zwycięstwo bartoszyczan. Victoria zajęła tym samym drugie miejsce w turnieju, a Granica trzecie.