Dotacje gminy na zabytki!

2020-10-20 08:17:25(ost. akt: 2020-10-20 08:24:53)

Autor zdjęcia: Sylwester Kasprowicz

Podczas XXIII i XXIV sesji Rady Gminy Rybno podjęto uchwały dotyczące przekazania dotacji celowych dla kościoła parafialnego p.w. św. Barbary w Rumianie, zabytkowego spichlerza w Hartowcu oraz dla kościała parafialnego p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszelewach.
Choć nie wszystkie uchwały dotyczące przekazania dotacji na realizację prac budowlanych przy powyższych zabytkach spotkały się z jednogłośną aprobatą radnych, gmina przekaże na poszczególne inwestycje łącznie 135 tysięcy zł.

* Prace budowlane przy cmentarzu przykościelnym w zespole kościoła parafialnego p.w. św. Barbary w Rumianie polegające na odbudowie i renowacji muru oporowego wraz z ogrodzeniem przy cmentarzu przykościelnym.

* Roboty budowlane przy zabytkowym spichlerzu w Hartowcu z przeznaczeniem na realizację remontu i adaptacji pomieszczeń piwniczych tj. wykonanie otworów drzwiowych, ścianek działowych, komina spalinowego oraz instalacji elektrycznej w zabytkowym spichlerzu.

*Prace konserwatorskie przy kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszelewach polegające na malowaniu ścian wewnętrznych kościoła

*Prace budowlane przy cmentarzu przykościelnym w zespole kościoła parafialnego p.w. św. Barbary w Rumianie polegające na odbudowie i renowacji muru oporowego wraz z ogrodzeniem przy cmentarzu przykościelnym.

Sylwester Kasprowicz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5