Wszedł wprost pod nadjeżdżający pojazd

2020-10-07 11:17:45(ost. akt: 2020-10-07 11:19:55)

Autor zdjęcia: archiwum

Mieszkaniec gminy Rybno wszedł przed nadjeżdżający pojazd. Z uwagi na doznane obrażenia został zabrany karetką pogotowia do szpitala w Działdowie. Zdarzenie miało miejsce na drodze publicznej, na trasie Dębień-Truszczyny w gminie Rybno.
We wtorek (6 października) około godziny 20.00 na drodze publicznej, na trasie Dębień – Truszczyny w gminie Rybno doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego i samochodu. Na miejsce skierowano policyjny patrol, który wstępnie ustalił, że pieszy, mieszkaniec gminy Rybno wyszedł zza zaparkowanego na drodze pojazdu wprost przed nadjeżdżający, jadący w kierunku miejscowości Dębień, samochód osobowy marki Toyota Rav 4. Pojazdem kierowała 61-letnia mieszkanka gminy Rybno. Kobieta była trzeźwa. W wyniku zaistniałego zdarzenia pieszy 58-latek został uderzony przodem pojazdu i z powodu doznanych obrażeń został przetransportowany przez załogę pogotowia do szpitala w Działdowie. Od mężczyzny pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Posterunku Policji w Rybnie.

Policja przypomina! Pieszy poza obszarem zabudowanym po zmierzchu jest zobowiązany do noszenia na odzieży elementów odblaskowych. Jest to szczególnie ważne w porze jesiennej, gdy mamy do czynienia z szybko zapadającym zmrokiem i zmniejszoną widocznością.

KPP Działdowo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5