Karol Okrasa honorowym obywatelem Gminy Rybno

2015-08-04 23:02:37(ost. akt: 2015-08-05 01:07:38)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

We wtorek (4 sierpnia) po raz pierwszy został nadany tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Rybno”. Tytuł ten otrzymał znany autor programów telewizyjnych Karol Okrasa.

Na wniosek wójta Gminy Rybno Tomasza Węgrzynowskiego - Przewodniczącego Kapituły, po uzyskaniu pozytywnej opinii wszystkich członków Kapituły, Rada Gminy Rybno nadała Karolowi Okrasie tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Rybno”.

– Tak się szczęśliwie złożyło, że na terenie naszej gminy powstało sporo programów z cyklu ”Kuchnia z Okrasą”, „Okrasa łamie przepisy”. Mam przyjemność osobiście znać Karola. I pozwolę sobie powiedzieć, że otrzymuje on tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Rybno” nie tylko za nakręcenie programu kulinarnego. Wielką wartością jego działalności jest swego rodzaju dydaktyzm kulinarny. Promuje tradycyjną kuchnie polską. Programy Karol przypominają nam wszystkim jak dobre jest nasze jedzenie, że mamy je na wyciągnięcie ręki – mówił podczas uroczystości wójt Tomasz Węgrzynowski.

W uroczystości udział wziął również Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który gratulował i dziękował laureatowi:
– Taki ambasador jak pan Karol Okrasa jest dla nas bezcenny. Serdecznie dziękuję, że promuje pan to, co najlepsze u nas w regionie.

– Świetnie się bawię i realizuje w tym, co czynię, ale to dzięki tak naprawdę wam wszystkim. Ta nagroda jest taką pracą zbiorową. Dając mi nagrodę zaprosiliście mnie do domu. A wiecie jak sobie cenię ognisko domowe. I to traktuję jako najwyższe wyróżnieni. Bardzo serdecznie dziękuje, bo to wielka rzecz dla mnie jeżeli ktoś chce żebym z nim zamieszkał – mówił Karol Okrasa. – Dziękuję panu wójtowi. To on jako pierwszy zaraził mnie tak naprawdę miłością do tego regionu, nie tylko gminy Rybno, ale całej Warmii i Mazur. Bo to jest prawdziwy ambasador i prawdziwy patriota. W gminie Rybno zrobiliśmy najwięcej odcinków ze wszystkich innych regionów w Polsce. To świadczy o tym jak się dobrze tutaj czujemy. I na pewno będziemy dalej realizować ten trend, bo on jest nam bardzo miły i bliski naszemu sercu.

kw
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Anna #1900109 | 78.8.*.* 6 sty 2016 13:15

  Promowanie Okrasy i tego co on gotuje to jak promocja palenia tytoniu i picia alkoholu. Jego przepisy są zaprzeczeniem podstawowych zasad zdrowego żywienia. Powinno być to zabronione tak jak reklama papierosów. Gość nieźle się urządził i zgarnia sporą kasę za reklamę trutek.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Pan nikt #1814166 | 82.160.*.* 14 wrz 2015 00:29

  Państwo Li+man siedzą i komentują, że im się to nie znudzi :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. gajowy #1793708 | 82.160.*.* 13 sie 2015 07:59

  to jest honorowy obywatel wójta a nie mieszkańców następny będzie pan z Truszczyn

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. taka prawda #1793461 | 82.160.*.* 12 sie 2015 20:18

  honorowym obywatelem powinna zostać osoba która coś zrobiła dla Rybna gminy dla mieszkańcow , a takie osoby są tylko widocznie dla naszych władz zbyt mało medialne niestety

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. danka #1791903 | 82.160.*.* 10 sie 2015 18:01

  Nie ma się co obruszać. Wygrali Najlepsi. I tyle.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (18)
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5