„Świeć przykładem – Noś odblaski”

2017-01-12 12:53:35 (ost. akt: 2017-01-12 12:55:09)

Autor zdjęcia: Arch. KPP w Szczytnie

„Świeć przykładem – Noś odblaski” pod takim hasłem szczycieńscy policjanci rozpoczęli spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną, w trakcie których rozdawane były elementy odblaskowe. Wczoraj policjanci prewencji odwiedzili dzieci z przedszkola w Rozogach.
Piesi są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. W czasie złej widoczności, gdy pieszy ma na sobie ubranie w spokojnych szaro-czarnych kolorach i nie posiada na wierzchniej odzieży elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Powszechne stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie - zawieszki, opaski, kamizelki, jaskrawe parasolki i.in., spowoduje, że szansa pieszego na uniknięcie potrącenia w warunkach złej widoczności znacznie wzrośnie, nawet jeśli popełni on błąd np. będzie się poruszał niewłaściwą stroną jezdni.
Szczycieńscy policjanci wydziału prewencji rozpoczęli wczoraj działania pod nazwą „Świeć przykładem – Noś odblaski”. Działania te skierowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez utrwalanie wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych, prawidłowych zachowań na drodze. Przekazywanie dzieciom i młodzieży elementów odblaskowych, których posiadanie jest konieczne podczas poruszania się poza terenem zabudowanym od zmierzchu do świtu oraz w warunkach złej widoczności jest formą edukowania, której podjęli się funkcjonariusze.
Podczas akcji policjanci będą wręczali elementy odblaskowe mieszkańcom gmin: Szczytno, Rozogi, Świętajno i Dźwierzuty, które przystąpiły do programu i przekazały opaski oraz zawieszki odblaskowe.
Wczoraj opaski odblaskowe otrzymali najmłodsi mieszkańcy z terenu Gminy Rozogi, których w gminnym przedszkolu odwiedzili mł. asp. Artur Osowiecki oraz sierż. Izabela Głowacka. Policjanci już planują kolejne spotkania. Elementy odblaskowe będą wręczane również pieszym przez policjantów ruchu drogowego oraz patrolowo- interwencyjnych, gdy funkcjonariusze ujawnią pieszego poruszającego się bez widocznego odblasku.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Zostań dziennikarzem obywatelskim

Podziel się informacją:

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5