Wieczór Twórczości Mieszkańców Gminy Rozogi

2016-11-19 09:00:00 (ost. akt: 2016-11-18 21:43:33)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Niecodzienne spotkanie miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Rozogach. W wypełnionej po brzegi sali odbyła się wystawa prac malarskich z tegorocznego "Czarnego Pieca", prezentacje prac i wykonań muzycznych oraz podsumowanie konkursów.
W poniedziałek, 14 listopada na scenie GOK w Rozogach zaprezentowali się młodzi wykonawcy: Monika Bojarska – zadebiutowała wykonaniem na skrzypcach, Wojciech Derecki – zagrał utwór z filmu "Amelia" oraz Michalina Dąbkowska –zaśpiewała utwór "Ta Pani w Zielonym".
Niezwykłym talentem pisarskim wykazali się uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie literackim„Baśnie Rozowskie”. W konkursie udział wzięło 49 uczestników. I tak w kategorii Szkół Podstawowych IV-VI pierwsze miejsce jury przyznało Martynie Brzostek, drugie Dominice Golon i Przemysławowi Rajmundowi Krzemińskiemu a trzecie przypadło Nikoli Parzych oraz Julii Kaczmarczyk. W kategorii Gimnazja największym talentem pisarskim wykazała się Zuzanna Madeja, na drugim uplasował się Adam Rutkowski i Julia Kudrzycka, trzecie zaś zostało przyznane Paulinie Zyśk.
W konkursie modelarskim Pierwsze miejsce jury jednogłośnie uznało pracę Mateusza Polaka, i ex aequo Karolowi Deptuła, Dawidowi Kręciewskiemu i Michałowi Sypijańskiemu. Tomasz Chorążewicz otrzymał nagrodę główną w konkursie fotograficznym.
Podczas spotkania zaprezentowano filmy: "Ukryci Bandyci" – grupy filmowej Szalone Orzeszki (dzieci i młodzież w wieku 9-17 lat) oraz "Nawiedzona Biblioteka" grupy filmowej Horrrrrrory (dzieci w wieku 7-13 lat). Zgromadzeni mogli poczuć się jak w prawdziwym kinie, gdyż pracownicy GOK serwowali wszystkim popcorn. Dzieci i młodzież zachwycona filmami swoich kolegów zapowiadała, że w kolejnych warsztatach chcą wziąść udział i już mają pomysły na scenariusz.
Wernisaż wystawy "Czarny Piec 2016" zrobił furrorę wśród oglądających.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=https://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Podziel się informacją:
]kliknij[/

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5