Pijany kierowca wkrótce stanie przed sądem

2020-10-02 07:00:00(ost. akt: 2020-10-01 20:54:18)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: freepik

Mimo surowych kar, a także działań i akcji edukacyjnych, nadal zdarzają się nietrzeźwi kierowcy, którzy bez namysłu wsiadają „za kółko” pod wpływem alkoholu. Kierowca opla za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
30 września o godz. 21:00 policjanci z Komisariatu Policji w Reszlu na ul. Mazurskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel Vectra. W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Jak się okazało 37- letni mieszkaniec gm. Węgorzewo jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem, za co grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów nawet na kilka lat oraz wysoka grzywna w drodze postępowania sądowego.

Policjanci po raz kolejny apelująemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem, a także o zachowanie trzeźwości i zdrowego umysłu. - Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji - przypomina asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Przypomina też, że istotną rolę w takich sytuacjach mogą odegrać świadkowie takiego zachowania. - W sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę pojazdu, powinniśmy podjąć działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania. Gdy uniemożliwienie kierującemu dalszej jazdy jest niewykonalne, powinniśmy niezwłocznie zawiadomić policję. Ten jeden telefon może uratować czyjeś życie. Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii - apeluje policjantka.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5