Muzycy z Armenii i Brazylii rozbujają w rytmach reggae

2018-05-16 19:00:00 (ost. akt: 2018-05-17 21:33:49)
Arci ze swoją muzyką i przekazem trafia do fanów w każdym wieku.

Arci ze swoją muzyką i przekazem trafia do fanów w każdym wieku.

Autor zdjęcia: archiwum artysty

Reggae, hip hop i dancehall. Już 18 maja właśnie w takim klimacie będzie można pobawić się w reszelskim zamku. Na scenie wystąpią: Arci i Daniel Vinicius.
Artaszes Barojan, znany jako Arci, urodził się w stolicy Armenii - Erewaniu. Jednak od wielu lat mieszka i tworzy w Polsce, na opolszczyźnie. W 2007 roku ukazała sieę jego pierwsza oficjalna płyta zatytułowana „Ratuj swoja duszę”, która spotkała się z dużym zainteresowaniem. Jego muzyka to połączenie rdzennego hip-hopu z melodyjnym reggae. Twórczość Arciego to również bardzo dobrze przemyślane, świetnie zarapowane i wyśpiewywane testy. Jak sam Arci przyznaje, inspiracją do tworzenia jest osoba Jezusa Chrystusa. Dzięki temu przekaz twórczości Arciego jest niezwykle pozytywny i pełen nadziei. Arci nie boi się nazywać rzeczy po imieniu i obnaża kłamstwa i błędy systemu tego świata.

Po sukcesie pierwszej płyty nie trzeba było długo czekać na kolejny krążek. Premiera kolejnej „Porzucam Babilon” odbyła się w połowie kwietnia 2009. Tym razem Arci swoje hip-hopowe reggaujące klimaty uzupełnia elementami Dance- hallu i Dabu. Arci ma na swoim koncie niezliczoną liczbę koncertów. Przede wszystkim w Polsce ale i za granicą. W 2008 roku wystąpił na Slot Art Festival jako support światowej sławy zespołu Christafari. Pojawił się też na Fesivalu Song of Songs. Potem przyszedł czas na kolejne koncerty, kolejne nagrania, kolejne płyty. Na reszelskim koncercie towarzyszyć mu będzie Jacek "Dobosz" Doboszewski, który "podbije" Arciemu kilka fajnych rytmów na swoich bębnach.

Jako support wystąpi pochodzący z Brazylii, ale mieszkający w Reszlu Daniel Vinicius. Ulubione gatunki muzyczne Daniela to samba, bossanova, MPB (musica popular brasileira), reggae, ale w jego repertuarze znajdują się również ciekawe aranżacje muzyki pop, rock oraz muzyki surferskiej. Daniel dodaje okrasy swojej muzyce i śpiewowi oryginalnymi, stwarzanymi na bieżącą podkładami na looperze. Obecnie Daniel planuje zostać w Polsce ze swoją Polską żoną i ekwadorską córeczką i bardzo liczy na ciepłe przyjęcie, tak jak miało to miejsce do tej pory w Warszawie i w Reszlu.
Koncert odbędzie się 18 maja o godz. 19.30 w reszelskim zamku. Wstęp 20 zł.

Wojciech Caruk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5