TAK! On jest Królem!

2015-12-23 11:47:08(ost. akt: 2015-12-23 12:31:25)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

„Tak! On jest królem” to jasełka w trzech aktach, które wystawili uczniowie SP3 pod kierunkiem siostry Czesławy Bezrutczyk w ostatnim dniu nauki przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.
Dzięki wielości przewidzianych ról scenariusz pozwolił zaistnieć na scenie całej grupie chętnych uczniów. A występowali uczniowie od klasy pierwszej do szóstej. Wszyscy pracowicie przygotowywali się od kilku miesięcy, by sprostać wyzwaniu.

Poza postaciami nieodłącznie związanymi z jasełkami: Maryją, Józefem, aniołami, diabłem, pasterzami i królami, pojawili się Mali Reszelanie, którzy tańcem zachwalali Dzieciątko, jednocześnie składając dary związane ze swoim regionem. Pięknym uzupełnieniem fabuły były specjalnie na jej potrzeby napisane i skomponowane pastorałki. Dzięki zaangażowaniu wielu osób realizacja godzinnego przedstawienia jasełkowego według scenariusza „Tak! On jest królem” odniosła sukces sceniczny. Do osób bardzo pomocnych zaliczyć należy siostrę Czesławę Bezrutczyk, Dorotę Choromańską, Jolantę Wasilewską, Dorotę Borejko oraz Łukasza Pyrzaka i Mirosława Bogdanowicza.

W pięknej, odświętnej atmosferze jasełka obejrzeli uczniowie, rodzice, babcie, ciocie, prawni opiekunowie, którzy bardzo licznie przybyli na to spotkanie. Wśród gości zaproszonych należy wymienić również wiceburmistrza Reszla Jerzego Bajorka, który złożył wszystkim najpiękniejsze życzenia świąteczne.
Świątecznego odpoczynku w miłej, rodzinnej atmosferze życzę uczniom, pracownikom oraz przyjaciołom i sympatykom szkoły.
Krystyna Bujnowska

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piona #1889625 | 37.249.*.* 24 gru 2015 09:43

    moia dziewczyna mówi mi ze to ja prawdziwym jestem krulem !!!! Bo wybrała właśnie mnie....chociaż dziąsła mi wystają i świece łysiną to mnie chce bo mnie koha .....

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5