Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Urodziny Mikołaja Kopernika

Z Mikołajem Kopernikiem do gwiazd

Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku nie zapomniała o urodzinach naszego wyśmienitego rodaka - Mikołaja Kopernika!
W ramach uświetnienia Dnia Nauki Polskiej i rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, przypadających na 19 lutego 2021r., uczniowie szkoły mogli zapoznać się z prezentacją dotyczącą życia i twórczości znanego astronoma. Przez kolejny tydzień podczas lekcji geografii, fizyki i na godzinach wychowawczych odbędą się pogadanki na ten temat.
Umieszczono również na portalu społecznościowym (fb) Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku informację o obchodach Dnia Nauki Polskiej, zachęcając do zapoznania się z (przygotowanymi przez Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne oraz Stowarzyszenie „Społeczeństwo i Nauka SPIN”) filmikami i tekstami.
Młodsi uczniowie w piątek odwiedzili "Ławeczkę Kopernika" i złożyli mu serdeczne życzenia z okazji 548 rocznicy urodzin. Podczas trwania akcji zachęcamy dodatkowo wszystkich uczniów i ich Rodziców do podjęcia próby wykonania „ Zdjęcia z Kopernikiem”, podczas wizyty w naszym miejskim Parku Kopernika.
Dodatkowo szkoła została zgłoszona do jednodniowej serii zajęć popularyzujących naukę. Zajęcia będą poprowadzone na żywo online przez pracowników Centrum Nauki Kopernik.
Organizatorkami dni z Mikołajem Kopernikiem są: Ewa Lutkiewicz, Marzena Gryszko, Magdalena Skorska-Sierotko
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: E.L.
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5