Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Ekonomik „Złotą Szkołą” w rankingu Perspektyw 2021

W rankingu „Perspektyw” 2021 Technikum nr 7 przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie znów znalazło się na podium wśród techników w województwie warmińsko-mazurskim oraz uzyskało tytuł „Złotej Szkoły”, przyznawany zaledwie stu najlepszym technikom w kraju.

O miejscu w rankingu decydują wyniki pisemnych egzaminów maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz sukcesy na olimpiadach i konkursach. Uzyskany wynik potwierdza wypracowany przez szkołę wysoki poziom nauczania - Technikum nr 7 corocznie uzyskuje tytuł Złotej Szkoły i znajduje się w czołówce techników w województwie i kraju.
Szkoła kształci w zawodach: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik informatyk, technik programista, technik hotelarstwa i technik organizacji turystyki.
Największymi sukcesami uczniów w tamtym roku szkolnym, poza dobrze zdanymi maturami i egzaminami potwierdzającymi kwalifikacje w zawodzie były:
- I miejsce w województwie w rankingu Perspektyw 2020,
- III miejsce Ekonomika w e-sporcie,
- udział w etapie rejonowym V edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich,
- II miejsce Izabeli Niewdzięcznej w V Ogólnopolskim Konkursie Mistrz Gościnności - Concierge 2019,
- udział Natalii Kurapiewicz w ogólnopolskim finale V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich,
- I miejsce Pauliny Seliwiak w regionie, w konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy” – awans do finału ogólnopolskiego,
- III miejsce Mai Krajewskiej w regionie, w konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy” – awans do finału ogólnopolskiego,
- III miejsce w Finale Ogólnopolskiego konkursu „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” – drużyna w składzie: Alicja Wolińska, Dominik Figlant, Michał Wielesik. Trzy drużyny z naszej szkoły zajęły trzy pierwsze miejsca w etapie wojewódzkim tego konkursu,
- dwóch uczniów awansowało do II etapu Turnieju Talentów Akademia Księgowego,
- I miejsce wśród techników w Olsztynie w rankingu portalu WaszaEdukacja.pl (https://waszaedukacja.pl/ranking/olsztyn/technika).
Wszystkie te sukcesy nie mogłyby mieć miejsca bez wspaniałej młodzieży, która uczy się w Ekonomiku, bez zaangażowania nauczycieli, którzy wskazują uczniom drogę do wiedzy i osiągania sukcesów w życiu, bez rodziców, którzy wspierają młodzież w ich dążeniu do celu.
Ważne też, że do tych sukcesów nie prowadzi rywalizacja, jest to jedynie rezultat codziennej pracy, wspólnego dążenia do celu, jakim jest podnoszenie poziomu edukacji i jak najlepsze przygotowanie młodzieży do dorosłego życia.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LW
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5