Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Qźnia wykuwała biegową moc w Jezioranach

W sobotę 19 września od godziny dwunastej jeziorańską Qźnię odwiedzali chętni do udziału w imprezie biegowej „Wykuwamy biegową moc!!! Qźnia 5 km 10km”. To właśnie tu można było potwierdzić udział i odebrać pakiet startowy.

Organizatorami biegu był OSiR Jeziorany (Mateusz Tałałaj, Grzegorz Szydłowski) i Qźnia Jeziorany (Dorota Jachimowicz).
Wydarzenie zaczęło się o godzinie 13:00 w Fosie za Urzędem Miasta biegiem dla dzieci. Pierwsze na starcie stanęły dzieci do ośmiu lat, które miały do pokonania dystans 200m. Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie dwa lata, ale dzielnie poradziła sobie z dystansem. Starsi mieli do pokonania dystans 400m, 600m i 1000m. W sumie w biegach dzieci i młodzieży wzięło udział 54 biegaczy. Przy ładnej pogodzie na bardzo dobrze przygotowanej i oznaczonej trasie odbywała się fantastyczna rywalizacja. Nie brakło też uśmiechu i dobrej zabawy i o to chodziło organizatorom. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy medale zaprojektowane na wzór medali biegów głównych z wygrawerowanym miejscem. Organizatorów bardzo ucieszyło to, że biegacze tak licznie przybyli by wziąć udział w wykuwaniu biegowej mocy w Jezioranach.
Po biegach dzieci i młodzieży nastąpiły biegi główne na 5 i 10 kilometrów. Łącznie wzięło w nich udział 78 osób. Okazało się, że na obu trasach można osiągnąć nowe rekordy życiowe. Poza medalami i nagrodami to również bardzo ucieszyło uczestników.

Wyniki biegu na 5 km kobiet:
I miejsce – Mariola Sudzińska
II miejsce – Paulina Peczyńska
III miejsce – Sylwia Walczak

Wyniki biegu na 5 km mężczyzn:
I miejsce – Paweł Mosak
II miejsce – Przemysław Flaga
III miejsce – Marcin Ambroziak

Klasyfikacja 10 km kobiet:
I miejsce – Joanna Orzołek
II miejsce – Karolina Daszuta
III miejsce – Adrianna Rozicka

Klasyfikacja 10 km mężczyzn:
I miejsce – Krzysztof Sulewski
II miejsce – Tomasz Szałkowski
III miejsce – Karol Januszewski

Była też osobna klasyfikacja dla mieszkańców gminy Jeziorany.
Najszybsi mieszkańcy gminy na 5 km to: Paulina Salabura i Romuald Sawczuk. Na 10 km był to Stanisław Morzy.
Organizator dziękuje wszystkim biegaczom za udział, uśmiech, świetną zabawę i atmosferę.
Duże podziękowania należą się Tomaszowi Domżalskiemu, który fantastycznie poprowadził całą imprezę.
Tak duże święto biegowe nie mogłoby się odbyć bez wolontariuszy i przyjaciół Qźni: Zbigniew Nurzyński, Dorota Kowalska, Małgorzata Wierzbicka, Joanna Nowicka – Mróz, Paulina Salabura, Monika Okrój, Małgorzata Rudomin, Robert Rudomin, Grzegorz Swieconek, Władek Daliga, Aleksander Daliga. Im też należą się ogromne słowa uznania.
Organizator pragnie też podziękować za wsparcie wszystkim partnerom i sponsorom, bez których tak wielkie święto sportu nie mogłoby się odbyć: Decathlon Olsztyn, Masdar Fotowoltaika, Cymes Piekarnia Cukiernia, Gąsiorowo33, You Are Beauty Gabinet Kosmetyczny Katarzyna Zając, Profesjonalny masaż leczniczy i terapia manualna Krzysztof i Wojciech Fogt, Restauracja RETRO, Domdrev Domdrev, Daltax Biuro Rachunkowe, Gmina Jeziorany, Fit Forma PaulinaS, Wydawnictwo Świadome Życie, Kwaśne Drzewo Sauerbaum, Macrosat – Internet telewizja telefon i TVP3 Olsztyn. Dzięki tym osobom, firmom i instytucjom I edycja biegów w Jezioranach była wyjątkowa.
Uczestnicy twierdzili, że impreza była bardzo dobrze zorganizowana i warto ją powtórzyć. Możliwe, że wejdzie ona na stałe do kalendarza imprez sportowych w Jezioranach i będą kolejne edycje.
Organizator bardzo dziękuje Piotrowi Trzcińskiemu za udostępnienie zdjęć z imprezy biegowej.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: LW
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

Unia Europejska

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.