Powiatowe Święto Plonów – kierunek Pozezdrze!

2019-08-21 14:00:00(ost. akt: 2019-08-21 14:17:22)
Ostatnie Dożynki Powiatowe w Pozezdrzu miały miejsce w 2016 roku

Ostatnie Dożynki Powiatowe w Pozezdrzu miały miejsce w 2016 roku

Autor zdjęcia: WT

Dożynki są obchodzone zaraz po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych. To ukoronowanie całorocznego trudu i pracy gospodarzy. W tym roku największe święto plonów w naszym powiecie odbędzie się 15 września w Pozezdrzu.
Ten rok nie był dla rolników łaskawy. Pogoda nie oszczędzała upraw i wyrządziła szereg strat w całym regionie. Mimo niesprzyjającej aury, w połowie września rolnicy z powiatu węgorzewskiego z pokorą podziękują za plony, które udało im się zebrać. W tym roku zakończenie żniw świętować będziemy w Pozezdrzu.

— Przygotowania idą pełną parą — mówi Magdalena Maczan z Gminnego Ośrodka Kultury w Pozezdrzu. — Z pewnością każdy znajdzie tego dnia coś dla siebie. Będzie wiele stoisk sołeckich ze swojskimi wyrobami. Będzie można kupić miód z własnej pasieki czy ser własnej produkcji. Znajdzie się coś dla miłośników sprzętu rolniczego, a dla dzieci zaplanowaliśmy wiele stoisk z zabawkami, słodyczami oraz dmuchany plac zabaw.

Dożynki rozpoczną się o godzinie 12.00 mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Pozezdrzu. Po nabożeństwie korowód dożynkowy pod przewodnictwem Węgorzewskiej Orkiestry Dętej wyruszy na plac znajdujący się przy scenie letniej w Pozezdrzu. Tam też po uroczystym otwarciu powiatowego święta plonów, przywitaniu gości i przedstawieniu starostów dożynek rozpocznie się część obrzędowa.

W trakcie imprezy zostanie rozstrzygnięty konkurs na Tradycyjny Wieniec Dożynkowy dedykowany mieszkańcom powiatu węgorzewskiego oraz konkurs na stoisko sołeckie dedykowane mieszkańcom gminy Pozezdrze. Na scenie zaprezentują się artyści z powiatu węgorzewskiego oraz zaproszeni goście.

— W tym roku na pozezdrzańskiej scenie wystąpią przedstawiciele GOK-u w Pozezdrzu, chór Moderato z Węgorzewskiego Centrum Kultury, chór Josephus z Węgielsztyna, zespoły z GOK-u w Budrach, zespół z Popielna, zespoły z miejscowości Przerośl, a na koniec do zabawy tanecznej uczestników dożynek zaprosi zespół Tacy Sami.

Złote kłosy zbóż, pachnące siano, śmiech, muzyka, barwne sołeckie stoiska i pyszne swojskie jadło – tak zapowiada się powiatowe święto plonów w Pozezdrzu. Zgodnie z zapowiedzią organizatorzy zaplanowali atrakcje dla dzieci i dorosłych. Na kolorowych stoiskach będzie można podziwiać wyroby rękodzielników i spróbować potrawy przygotowane przez sołectwa.

W tym roku będą to sołectwa: Pozezdrze, Kolonia Pozezdrze, Pieczarki, Harsz, Kuty, Gębałka, Wyłudy oraz Radziszewo. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić państwa serdecznie do wspólnego udziału w największym w powiecie święcie plonów. Z pewnością będzie kolorowo, pysznie i wesoło.
(mk)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nieznajoma;) #2780571 | 94.254.*.* 22 sie 2019 18:54

    Sołectwo Jakunówko, też będzie a zostało nie uwzględnione w artykule. Osobiście czuję się dotknięta.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5