Dawnych wspomnień czar

2017-03-23 16:07:19(ost. akt: 2017-03-23 19:24:27)

Autor zdjęcia: Archiwum Zespołu Szkół w Pozezdrzu

Nietypowe wagary, czyli o realizacji projektu edukacyjnego w Zespole Szkół w Pozezdrzu słów kilka.
21 marca uczniowie klas drugich Gimnazjum w Pozezdrzu, zamiast udać się na wiosenne wagary, postanowili przedstawić rezultaty realizowanego przez nich projektu edukacyjnego pod hasłem: "Jaka jest historia naszej szkoły"?
Celem projektu jest rozwijanie samodzielnej twórczości młodzieży gimnazjalnej. Grupowa praca nad projektem i jego publiczna prezentacja dają uczniom szansę rozwinięcia umiejętności planowania, współpracy, komunikacji i samooceny. Zarówno uczniowie, jak i ich opiekunowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz kreatywnością podczas realizacji zadań.

W sali gimnastycznej, która tego dnia zmieniła się w przytulną kawiarnię, zebrało się wielu zacnych gości: przedstawiciele władz samorządowych z Wójtem Gminy Pozezdrze – Bohdanem Mohyła na czele, członkowie Klubu Seniora, emerytowani nauczyciele, dziadkowie, rodzice oraz uczniowie. 7 grup zaprezentowało efekty swojej pracy. Każda z nich realizowała następujące zagadnienia: historia naszej szkoły, początki szkoły, dyrektorzy, kadra pedagogiczna, szkoła naszych dziadków, szkoła naszych rodziców oraz szkoła dziś. Uczniowie przygotowali również tablice tematyczne, które będą stanowiły ozdobę szkolnych korytarzy. Filmy, zdjęcia, prezentacje multimedialne oraz przygotowane przemówienia wywołały ogromne emocje. Zebrani goście nie kryli łez wzruszenia. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również wystawa kronik szkolnych sprzed lat, wielu odnalazło w nich zapomniane chwile.
(Izabela Farelnik)


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5