Zgłosił kradzież piły, a okazało się, że ją sprzedał

2015-08-12 15:07:36(ost. akt: 2015-08-12 15:09:32)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Mieszkaniec gminy Płośnica zgłosił na policje, że ktoś ukradł mu w nocy piłę spalinową. Okazało się jednak, że sam ją sprzedał...
— Mężczyzna zadzwonił do oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Lidzbarku w poniedziałek rano informując, że skradziono mu piłę spalinową — mówi oficer prasowy Justyna Nowicka. 
— Policjanci w wyniku prowadzonego śledztwa ustalili, że do kradzieży jednak nie doszło. Znajdujący się pod wpływem alkoholu, Ryszard W. piłę sprzedał. Trafiła ona w ręce jego znajomego - mieszkańca tej samej gminy.

— Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Ryszard W. usłyszał zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej. Okazało się bowiem, że właścicielem piły wartej 1500 złotych jest inny mieszkaniec gminy Płośnica, który użyczył piłę 50-latkowi — dodaje oficer prasowy. 

Kupujący, 69-latek odpowie natomiast za paserstwo.
Kryminalni z Lidzbarka piłę odzyskali i zwrócili prawowitemu właścicielowi.

Policja przestrzega

Za przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej w przypadku mniejszej wagi sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku. Nabywcy rzeczy o znacznej wartości, uzyskanej za pomocą czynu zabronionego, tzw. nieumyślną paserkę, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5