Żołnierze parkują gdzie popadnie. Mieszkańcy się irytują

2023-11-20 08:56:17(ost. akt: 2023-11-20 09:26:28)

Autor zdjęcia: UM Orzysz

W Orzyszu żołnierze dojeżdżający do pracy samochodami parkują gdzie popadnie. Mieszkańcy się irytują i interweniują w Ratuszu. Burmistrz podjął kolejne kroki — rusza zmasowana i restrykcyjna akcja policjantów.
W Orzyszu wraca temat parkowania samochodów gdzie popadnie przez żołnierzy dojeżdżających do pracy. Kolejny raz interweniują w tej sprawie mieszkańcy. Niektórych żołnierzy nie odstraszają znaki zakazu parkowania i postoju, prośby wspólnot mieszkaniowych głównie z ulicy Wojska Polskiego i Kolejowej, apele dowódców ani mandaty wystawione przez policję czy żandarmerię.


Jak twierdzi Zbigniew Włodkowski, burmistrz Orzysza, w ostatnim tygodniu wpłynęło do niego kilka próśb wspólnot mieszkaniowych i radnych o jak najszybszą reakcję w tej sprawie.

Jako miasto oo konsultacjach z generałem Fajkowskim zabezpieczyliśmy odpowiednie przestrzenie do parkowania samochodów przy ulicy Wyzwolenia (dawny plac targowy) oraz parkingi przy ulicy Szwoleżerów Mazowieckich. Uruchomiliśmy też w Gminną Komunikację Publiczną, która daje możliwość dojazdu z Ełku i Pisza do Orzysza i odjazdu po zakończeniu pracy. Niestety propozycje te nie są w pełni wykorzystywane. Część żołnierzy ma za nic apele i prośby i parkuje samochody jak najbliżej bram wejściowych na teren jednostek wojskowych, zastawiając podwórka wspólnot mieszkaniowych, parkując na ulicy na zakazie parkowania i postoju. Utrudnia to normalne funkcjonowanie mieszkańców, pracę służb komunalnych miasta oraz funkcjonowanie lokalnych firm — pisze w mediach społecznościowych Zbigniew Włodkowski.


Aby zapobiec dalszemu łamaniu przepisów drogowych, burmistrz Orzysza zapowiedział podjęcie wzmożonej akcji:

Po rozmowie z powiatowym komendantem policji w Piszu od poniedziałku (20 listopada - przyp.red.) rusza zmasowana i restrykcyjna akcja policjantów skierowana do kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. W najbliższych dniach zaaranżuję spotkanie z dowódcą brygady, dowódcą pułku, komendantem żandarmerii wojskowej i powiatowym komendantem policji. Mam nadzieję, że wspólnie rozwiążemy ten palący problem.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5