Głosujemy na Marcina, naszego mistrza świata!

2023-11-20 05:56:19(ost. akt: 2023-11-20 06:33:24)
Marcin Czerwiński w Reprezentacji Polski juniorów w goalballu wywalczył w Brazylii tytuł mistrzów świata i został okrzyknięty królem strzelców

Marcin Czerwiński w Reprezentacji Polski juniorów w goalballu wywalczył w Brazylii tytuł mistrzów świata i został okrzyknięty królem strzelców

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Marcin Czerwiński ze Snopek (k. Pisza) tegoroczny mistrz świata juniorów w goallbalu jest nominowany do nagrody w Plebiscycie Polskiego Komitetu Paralimpijskiego na Sportowca Roku #Guttmanny2023. III Etap Plebiscytu, czyli głosowanie internautów potrwa do 27 listopada. Głosujemy na Marcina!
Na półce Marcina stoi już wiele trofeów wywalczonych w poprzednich latach (m.in. tytuły mistrza Polski, statuetki dla najwszechstronniejszego zawodnika, króla strzelców, najlepszego obrońcy).


Z całym szacunkiem i serdecznością zwracamy się do wszystkich z uprzejmą prośbą o wsparcie naszego syna, Marcina Czerwińskiego, w plebiscycie paraolimpijskiego sportowca. Jego pasja, determinacja i poświęcenie dla sportu są godne podziwu. Będziemy wdzięczni za oddanie głosu na Marcina, co pomoże mu w dalszym rozwoju kariery sportowej — napisali w mediach społecznościowych rodzice Marcina, Ewa i Krzysztof Czerwińscy.

A więc wszystkie ręce na pokład i głosujemy na Marcina!


Jak to zrobić?

Wystarczy wejść na stronę:
https://paralympic.org.pl/guttmanny/5-plebiscyt-polskiego-komitetu-paralimpijskiego-na-sportowca-2023-roku/ i kliknąć w zakładkę "Głosowanie", następnie w kat. SPORTOWIEC odszukać Marcina Czerwińskiego i zagłosować. Po wpisaniu adresu e-mail, należy potwierdzić głos w wiadomości e-mail.


Plebiscyt Polskiego Komitetu Paralimpijskiego na Sportowca Roku #Guttmanny2023 ma na celu wyłonienie najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2023 roku. Zwycięzca Plebiscytu otrzyma statuetkę imienia Sir Ludwiga Guttmanna – twórcy igrzysk paralimpijskich – wykonaną z brązu i zaprojektowaną przez Andrzeja Renesa. Statuetki, które potocznie nazwano już „Guttmannami” przyznawane będą także w czterech innych kategoriach: trener/trenerka, wydarzenie, organizacja i drużyna roku. Organizacja plebiscytu ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. Będzie mieć również wpływ na społeczeństwo przez prezentowanie postaw niepełnosprawnych sportowców godnych naśladowania, przysłuży się przełamywaniu barier i stereotypów. Przede wszystkim jednak będzie propagować uprawianie sportu i aktywności fizycznej mimo niepełnosprawności. W myśl zasady, którą powtarzają paralimpijscy mistrzowie: niemożliwe nie istnieje.
W dniach 17-27 listopada rozpocznie się III Etap Plebiscytu, czyli głosowanie internautów. Na ostateczny wybór laureatów #Guttmanny2023 będzie składało się głosowanie zarówno publiczności, jak i Kapituły plebiscytu.
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5