Uśmiechy, zabawa i rywalizacja. Weekend z rakietami w dłoniach

2023-11-06 08:03:38(ost. akt: 2023-11-06 08:12:36)
Rosną tenisiści, rośnie ich poziom. Rozrasta się i Piska Talentiada Tenisowa

Rosną tenisiści, rośnie ich poziom. Rozrasta się i Piska Talentiada Tenisowa

Autor zdjęcia: Pisz-Point

TENIS/// Hala sportowa SP nr 4 w Piszu została opanowana 4-5 listopada przez dziesiątki młodych tenisistów. Wszystko za sprawą 8. edycji Piskiej Talentiady Tenisowej klubu Pisz-Point. Kto zaserwował sobie po kolejnym złotym medalu?
Iga Świątek zadbała w weekend, by o polskim tenisie było głośno na świecie. Ekipa Pisz-Point zadbała, by o tej dyscyplinie było głośno w całym powiecie.

Nasza Talentiada rośnie, z roku na rok, razem z nami. Tym razem w zawodach wzięło udział aż 56 tenisistek i tenisistów w wieku od 4 do 16 lat – mówi Marcin Chmielewski z klubu Pisz-Point. – Uczestnicy, jak zawsze, rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych, a dzieci podzielone zostały (zgodnie z wiekiem) na 4 kategorie – dodaje i podkreśla, że z pustymi rękami nie wyszedł absolutnie nikt. Medale, dyplomy oraz skromne upominki trafiły do wszystkich, a W-MBS ufundował ponadto unikatowe, tenisowe koszulki.

Obrazek w tresci

Po zmaganiach talentiadowych nieco bardziej doświadczeni zawodnicy mieli okazję zmierzyć się w Mini Turnieju Tenisa (piłka pomarańczowa). W niedzielę natomiast, już na pełnowymiarowych kortach, swoje całotygodniowe zmagania zakończyli ich jeszcze starsi koledzy i koleżanki z kategorii żółtej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co zaprezentowała młodzież. Widać, że treningi nie idą na marne. Poziom rośnie, a to wszystko w pozytywnej atmosferze i dobrej zabawie. Uśmiechy uczestników są dla nas motorem napędowym do dalszego działania – podsumowują działacze Pisz-Point.

Obrazek w tresci

Zwycięzcy poszczególnych kategorii Talentiady. Niebieska ‘18 – Marcel Chmielewski i Jaś Kakowski, Niebieska ‘17 – Nikodem Krzynówek, Niebieska dziewczynki – Amelia Krośniewska i Klara Szabunia, Czerwona ‘16 – Maria Zawrotna, Czerwona dziewczynki ‘15 – Pola Sawicka, Czerwona chłopcy ‘15 – Tomasz Kuczyński, Pomarańczowa dziewczynki ‘13 i ‘14 – Uliana Polkowska, Pomarańczowa chłopcy ‘14 – Ksawery Krupa, Zielona dziewcząt – Małgorzata Chmielewska, Zielona chłopców – Filip Czapski,

Obrazek w tresci

Zwycięzcy Turnieju Tenisa. Pomarańczowa dziewcząt – Zofia Zawrotna, Pomarańczowa chłopców – Szymon Faryn, zielona – Uliana Polkowska.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5