Mistrzowski serwis klubu Pisz-Point. Najlepsze młode rakiety w kraju [WYNIKI]

2023-05-24 08:46:22(ost. akt: 2023-05-24 09:08:44)
Od lewej: Jan Downar i Mikołaj Tomczykowski, mistrz i wicemistrz OTK U-16

Od lewej: Jan Downar i Mikołaj Tomczykowski, mistrz i wicemistrz OTK U-16

Autor zdjęcia: Pisz-Point

TENIS/// Blisko pół setki młodych tenisistów i tenisistek z całej Polski wzięło udział 20-22 maja w Jabłoń Junior Cup. W imprezie zorganizowanej przez klub Pisz-Point bardzo solidnie wypadli reprezentanci gospodarzy – Wana Dawidczyk oraz Antoni Łukaszewicz.
Dla piskich działaczy wydarzenie miało szczególne znaczenie, bo było kolejnym wliczanym do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Tenisowego.

– I był to kolejny świetny efekt naszej wieloletniej współpracy z Hotelem Jabłoń, który jest już stałym punktem w naszym wspólnym kalendarzu – mówi Marcin Chmielewski.

Pokaźna liczba zawodników spowodowała, że organizatorzy musieli podjąć decyzję o włączeniu do turnieju także klubowych kortów w Piszu. Był to pierwszy przypadek, gdy stały się one areną oficjalnych zmagań ogólnokrajowych.

Co „ugrali” zawodnicy gospodarzy? W starciu z najlepszymi „rakietami” w Polsce (do lat 16) Antoni Łukaszewicz przedarł się aż do ćwierćfinału. W zmaganiach o charakterze wojewódzkim (do 12 lat), bardzo dobre zawody rozegrała Wanda Dawidczuk, która ostatecznie zatrzymała się jednak na fazie grupowej.

– Gratulujemy zwycięzcom! Mamy nadzieję, że (bez względu na wynik), był to udany turniej dla wszystkich. Serdeczne podziękowania kierujemy również do obsady sędziowskiej, na czele z Ryszardem Fleszarem. Jesteśmy bardzo wdzięczni także uczestnikom warsztatów terapii zająciowej w Piszu, którzy przygotowali piękne i oryginalne trofea – słyszymy w klubie Pisz-Point, którego członkowie zapraszają na kolejne organizowane przez piszan turnieje. Więcej informacji wkrótce.


Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5